Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Lehetséges, hogy a Norbi...

Lehetséges, hogy a Norbi Update csokitól fájdult meg a hasam?

Figyelt kérdés

Még sosem vettem semmit a Norbi üzletben, most muszáj volt, mert nagyon éhes voltam, siettem, és mivel cukrot nem ehetek, így gyorsan vettem náluk egy kókuszos csokit. Aztán pár órával később nagyon durván puffadni és görcsölni kezdett a hasam, és ez órákig tartott.

Tényleg nem tudom, a csokitól lehetett-e, mert aznap csak a szokásos ételeket ettem a csokin kívül.



2017. okt. 12. 08:00
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nézd meg, hogy mik vannak benne. Lehet, hogy amiatt volt, mondjuk a benne lévő édesítőszerek miatt.
2017. okt. 12. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
56%
Mivel ezekben rengeteg olyasmi van, ami nem étkezésre alkalmas összetevö, ezért böven lehetséges!
2017. okt. 12. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom konkrétan mi van ebben a fajta csokiban, de sokszor a cukormentes csokikban maltit van (ami teljes mértékben ehető :p ), ami okozhat hasfájást/hasmenést, ha nem vagy hozzászokva. Néha rá is írják a csomagolásra.

[link]

2017. okt. 12. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek!

Hát nem tudom, lehet, hogy tényleg semmi baj nem volt azzal a csokival, csak az én egyéni érzékenységem valamelyik összetevőre.

De amúgy én is elég sok rosszat hallottam a norbis cuccokról, hogy minden szemét benne van. Nem tudom, mennyi igaz ebből, vagy csak rosszindulat.

2017. okt. 12. 19:41
 5/7 anonim ***** válasza:
69%
4: nézd, aki érzékeny rá, az fosik a tejszíntől, fingik a babtól, puffad a zsírostól/fűszerestől és még sorolhatnám. Lehet hogy amúgy tényleg szar az a csoki, de pusztán attól hogy te hasfájást kaptál tőle (vagy valami mástól, vagy benyeltél egy vírust), ezt még nem lehet kijelenteni.
2017. okt. 12. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Bőven lehet atol hogy azt csokit megeted.
2017. okt. 13. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Cukoralkoholokkal vannak édesítve (xilit,eritrit,mannit stb) és az erre érzékenyeknél pont ezeket a tüneteket váltják ki, amiket írtál.
2017. dec. 17. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!