Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Valaki már szedett?

Valaki már szedett?

Figyelt kérdés
Valaki könyv segítségével,vagy egy ismerőssel aki jobban megtudja különböztetni a gombàkat szedett?

2017. okt. 19. 20:46
 1/8 anonim ***** válasza:

Pár éve gombászom és kezdettől fogva elég könnyűnek találtam az azonosítást a legtöbb esetben (az első gomba,amit megettem, azok közé tartozott, amit nem ajánlanak kezdőknek, de nyilvánvaló volt, mi az). Nagyon kevés gomba van, ami trükkös, ha az ember gondosan vizsgálja meg őket. Őszintén szólva nem fogom fel, hogyan lehet pl. a gyilkos galócát bármivel összetéveszteni, mivel semmire nem hasonlít, ha igazán jól megnézzük (vagy csak láttunk már olyat valaha). Az emberek nem elég alaposak s túlságosan hisznek abban, hogy őket úgysem éri baj, ez lehet a gond.


Gondolom, van valami konkrét kérdésed is, mi az?

2017. okt. 19. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
És ha igen, abból mi következik rád nézvést?
2017. okt. 19. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Szerintem is
2017. okt. 19. 21:31
 4/8 anonim ***** válasza:
52%

könyv segítségével szedett... szedett...

de ő már nem ír ide. +

2017. okt. 19. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Igen. De én nem kockáztattam, elvittem bevizsgáltatni.
2017. okt. 19. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Igen, szedtem könyv segítségével, de bevizsgáltattam utána. Egy rokonom nagyon okosnak hitte magát, kórházban kötött ki. Én nem kockáztatok.
2017. okt. 20. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát aki félrenézte az nem nagyon fog már ideírni.
2017. okt. 20. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Év rendszeresen bevizsgálás nélkül vittem haza a gombákat és főztem, ettem. Egyszer bevittem, a felét kiszórták (karbolszagú csiperke, egyebek). tehát vidd ellenőrizni. Ha idióta vagy, mint pl. én, annyi alényeg, hogy a gyilkos galócát ismerd fel és a fehér lemezest hagy ott. Ha csiperkének tűnik, akkor szagold meg kaparás után. De mondom, ez az idióta punk verzió, inkább vidd el ellenőrizni, ahogy én is tettem legutóbb.
2018. márc. 4. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!