Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » A krumplit hogyan jó tárolni?...

A krumplit hogyan jó tárolni? Csak pár kilót veszek egyszerre. Az megfelel, ha veszek egy nagyméretű fonott kosarat, ez ugye természetes anyagból van, hézagok is vannak a vesszők között. Ti hogyan tároljátok?

Figyelt kérdés
2017. nov. 1. 21:48
 1/9 anonim ***** válasza:
71%
Pincében, zöldséges rekeszekben.
2017. nov. 1. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
És egyszerre hány sor krumpli van egymáson?
2017. nov. 1. 22:13
 3/9 anonim ***** válasza:
74%
Mi a spájzban tároljuk a földön, kartondobozban. Egy-két kiló van egyszerre, ezért nincsenek egymáson, elférnek kényelmesen.
2017. nov. 2. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
46%
Hütöbe zölséges rekeszbe.
2017. nov. 2. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

A vesszőkosár jó, de az aljára tegyél papírt. Nem baj, ha egymás tetején több is van. Csak pár kilóról beszélsz, nem egy 30 kilós zsáknyiról.

Én is a spájzban tartom, szintén kosárban, amíg pár kiló elfogy, semmi baja nincs. Többet meg én sem tározok be.

Nem értem, aki a spájzában kartondobozban tartja, miért lett lenullázva...

2017. nov. 2. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem még spájzom sincs! Megtartottam a régebben leselejtezett hűtő zöldséges dobozait, és a mosogató alatt pont elfér mindkettő: egyikben a krumpli, másikban a vöröshagyma. Egy-egy hétre valót vásárolok, a többi romoljon a zöldségesnek!
2017. nov. 2. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Én se értem ezt a lepontozósdit...

Én mindenkit felpontoztam az előbb, de még mindig 0%-on van a hűtős "kolléga". Ki érti ezt?


Gondoltam én is műanyag tárolóra, mint amilyen a hűtő zöldséges rekesze, akár egy vödörre, de abban talán hamarabb rohadni kezd, hiszen nem természetes anyag. De nem biztos, hogy így van, csak tippeltem.

2017. nov. 2. 17:56
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem kezd el rohadni, ha nem zárod le a tetejét. Másrészt valóban ne tárolj benne több hétre valót, mert ha lakásban tartod akkor gyorsabban fonnyad a krumpli, a vöröshagyma kihajt, a fokhagyma pedig agyon szárad... Csak egy hétre valót.
2017. nov. 3. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
51%
Mi nem csak pár kilót veszünk egyszerre, de rögtön el is fogy, úgyhogy nem tároljuk.
2017. nov. 4. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!