Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Tudnátok könnyen elkészíthető,...

Tudnátok könnyen elkészíthető, és viszonylag olcsó ételeket ajánlani egy kollégistának?

Figyelt kérdés

Max. napi 1000 Ft körül akarom kihozni a kajálást. Egy ideig sok pirítóst, és melegszendvicset ettem (a boltba vettem krémet, és megsütöttem), de ezeket kezdem unni. Még az is érdekelne, hogy a melegszendvicskrémet a gyorskajáldák honnan szerzik ( az sokkal finomabb, mint a bolti).

Várom a válaszaitokat! :)

20/F



2017. nov. 11. 15:35
 1/9 anonim válasza:
100%
Rántotta
2017. nov. 11. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Főzelékek nagyon olcsók és laktatóakk.
2017. nov. 11. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

A melegszendvicskrémnek rengeteg variációja van, így ugyanaz az étel sokféleképpen ehető úgy, hogy mégsem lesz unalmas: [link]

Mindenféle tésztaétel általánosságban véve olcsó, egyszerű és laktató, és szintén számos variációja van: [link]


A krumplis ételek szintén olcsók, laktatóak, és ezek elkészítéséhez sem kell Michelin-csillagos szakácsnak lenni: [link]

2017. nov. 11. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is főzelékeket, tésztákat akartam írni. Főzz 2 napra, időben is jobban jössz ki, és pénzben is. Esetleg összedobhatnátok a pénzt a szobatársaiddal, és főzhetnétek közösen. Minél több főre, nagyobb adagokat főzöl, annál jobban jössz ki. Tudom, a kolesz nem az egészséges étkezésről szól, de azért a pirítós meg a melegszendvics hosszú távon nem tesz jót.
2017. nov. 11. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
71%

Vehetsz péksütiket, mindennap frisset.

Száraztésztát kifőzöl sima sós vízben és azt teszel rá, amit akarsz, pl dió, mák, sajt, tejföl, fahéj, kakaópor, túró vagy vmi öntet, de bármit.

2017. nov. 11. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
94%

Ne tömd magad lisztes-cukros cuccokkal, mert szénhidrátfüggőséged lesz, ami azt jelenti, hogy egyre rövidebb idő után leszel éhes és csak ilyesmiket kívánsz.

Gyorskajáldában se egyél rendszeresen.

Vegyél gombát, fél kiló a Lidl-ben 2-300Ft, csinálj gombás tojást, gombapörit.

Üveges hagymás lecsó a Tescoban 465 Ft, dobsz bele valami kolbászt, vagy virslit, összefőzöd rizzsel vagy tarhonyával, 2-3x is tudsz enni belőle.

Vegyél 20-30 dkg darált húst, pirítsd össze egy kis hagymával, önts rá egy paradicsomos csilisbab konzervet (200Ft) és komplett kaja

Kifőzésekben olcsón tudsz venni (3-400Ft) adag levest, utána egy Tescos szilvásgombóc (1 kg 450Ft, 20 db. van benne)

Mirelit zöldségekből főzelékek (10 perc alatt elkészülnek) rá tükörtojás, vagy sült virsli.


Reggelig tudnám neked sorolni,...

Én egy egész családra főzök kb. napi ezer Ft-ból, de én gyakorlott háziasszony vagyok.

2017. nov. 12. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

6-os vagyok

Pár szem krumplit (étvágyadtól függő mennyiséget:) főzz meg héjában pár tojással, piríts füstölt kolbász karikákat, öntsd nyakon tejföllel, keverd össze, kicsit hagyd összefőni (gondolom nincs sütő) és kész a rakott krumplid.

2017. nov. 12. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
6-os, 7-es, megéheztem!:)
2017. nov. 12. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

mirelit zöldség nagyrésze olyan, hogy ha kiolvad, simán lehet enni, parajkrém, zöldbab, gyalult tök, kukorica, leöntöd róla a vizet, teszel hozzá valami joghurtfélét vagy majonézt, reszelt sajtot, és kész. ha egészségesebbre akarod, megszórhatod szezámliszttel, tökmagliszttel is.

vagy összesütöd egy tojással. de melegíteni sem kell.

ha a levét félretszed, főzhetsz bele tésztát, vagy összemelegíted egy fél teföllel, és teszel hozzá levesgyöngyöt, jobb mint a zacskósleves.

2017. nov. 12. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!