Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Ki lehet kelteni a bolti tojást?

Ki lehet kelteni a bolti tojást?

Figyelt kérdés

Teljesen laikus vagyok a témában csak gondoltam hogy elkezdem olvasni a szakirodalmat ha igen lesz a válasz.

Van melegítő infralámpám és mindig rá tudnék nézni ha kell. Szeretem a kihívásokat és gondoltam, hogy ennél jobban 0 ról nem is lehetne kezdeni.



2017. nov. 14. 20:40
 1/7 anonim ***** válasza:
46%
Nem , mert ahogy kijott a tyukbol, onnantol melegen kene tartani.
2017. nov. 14. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
84%
Nem. Megkellene, megkellet volna termékenyíteni, de ez nem történt meg. Már késő, bolti esetében minden erőfeszítés, lehetetlenség.
2017. nov. 14. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
24%
ki lehet, de persze nem mind fog kikelni, olyan 100-ból esetleg 2. régebben volt ilyen kísérlet a tv-ben és ott mutatták
2017. nov. 14. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
80%
Nem, ezek a tojások nincsenek megtermékenyítve.
2017. nov. 15. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
61%

Nem lehet kikeltetni mert a tojó hibrideket nem tartják együtt kakasokkal így terméketlen a tojás. Lámpázással egyébként meg lehet állapítani melyik tojás van megtermékenyítve.

Arról meg ne is álmodj, hogy majd infra lámpa alatt kikeltethetsz bármilyen tojást is! Keltetésnél nagyon pontosan kell tartani a hőmérsékletet és a páratartalmat is.

2017. nov. 15. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Szerencsi Viktória ***** válasza:
69%

Nem.


Eleve csak a megtermékenyített tojásból lehet csibe, ez legfeljebb a háztájiban, illetve szabad tartású tyúkoknál áll fenn eleve, nagyüzemi körülmények között nevelt tojóhibrideknél nincs kakas. (A bolti tojások nagy része ilyen)

Emellett a kihűlt, étkezési célokra tárolt tojás már amúgy sem lesz életképes.

2017. nov. 17. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
90%

Vegyél először is egy keltetőgépet, aztán vegyél háztájiból tojást, ahol van kakas is és úgy kezd el nulláról.

Az interneten is hirdetnek keltetésre tojást, be lehet szerezni.

2017. nov. 17. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!