Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Csak én nem szeretem nagyon...

Csak én nem szeretem nagyon az ünnepi ételeket? (Karácsony, Szilveszter)

Figyelt kérdés

Sosem szerettem az karácsonyi hagyományos ételeket: Káposzta, hal, kivéve a halászlé, de a bejgli meg egyéb sem ízlik a mézes kalácson kívül.

De ugyan így, Szilveszter kor sem eszem meg a virslit, meg egyebet :C


2017. dec. 18. 12:55
 1/4 anonim ***** válasza:
64%

Szerencsére ez nem kötelező érvényű dolog.

Mi nem szeretjük a halat, (a halászlét sem) ezért azt karácsonykor sem esszük.

Csinálok borlevest habgaluskával, mákos gubát, ezek tradicionális karácsonyi ételek, ezeket a hétköznapokban nem készítem, gyártok hidegtálakat, sült és rántott húsokat és el van intézve.

Bejglit egy nagyon házias cukiban veszünk két ilyet két olyat mert szeretjük, de főleg sok-sok gesztenyepüré van, mert nem kell vele vacakolni és annak mindig sikere van nálunk.

2017. dec. 18. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Én nem szoktam húst enni, nem tartom kötelezőnek. A bejglit szerintem nem szeretem, bár nem tudom, az konkrétan milyen, mintha más lenne, mint a sima mákos/diós kalács, ami viszont bejön, mindössze az étrendemmel nem fér össze s az általam preferált mennyiségtől rosszul is leszek.

Szerencsére azt eszem karácsonykor, amit akarok (tág keretek közt), felnőtt vagyok és tudok főzni is.

2017. dec. 18. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
60%
Én sem, de nem is foglalkozom velük, szerencsére nincs nálunk kötelező össznépi jópofizás és tradicionális zabálás. Húst eleve nem eszem, halételek nem készülnek nálunk, a szétfőzött savanyú káposztát a gasztronómia megerőszakolásának tartom; bejglit és mézeskalácsot nem sütök, de ha bármikor is kedvem támadna hozzá, biztosan nem decemberben tenném, csak azért sem.
2017. dec. 18. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

A hagyományosakat én sem szeretem nagyon, de néha megkívánom.

Ritkán van nálunk egynél több hagyományos étel, mert senki nem nagy rajongója a családban. Idén pl. lesz töltött káposzta, de halászlé és társai biztos hogy nem.

2017. dec. 18. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!