Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » A só káros ha magába eszek...

A só káros ha magába eszek nagyon sokat?

Figyelt kérdés
mit tesz a szervezetemmel a sok só?tönkreteheti?milyen betegségeket okoz a sok só?

2017. dec. 19. 19:59
 1/9 anonim válasza:
61%
Ha jól tudom akkor felborul a sókészleted (vagy valami ilyesmi)és ha nagyon sokat eszel akkor belehalhatsz.
2017. dec. 19. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
71%

hát nehéz sokat enni vagyis lehet, de utána szomjas leszel, ami mérsékli a túlzott bevitelt


Ha tényleg sokat tömsz magadba, akkor esélyes egy hányás, hasmenés.


Probléma akkor lehet, ha nem iszol hozzá eleget.

Akkor rámehet a veséd.

Meg a magas vérnyomást is a sóra szokták fogni.

2017. dec. 19. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
61%
Persze, úgy minden káros. Azt hiszem, negyed kiló a halálos adag embernél (egyszerre persze nehéz ennyit megenni, szerencsére), nyilván valamivel alatta is határozottan káros. A víznél ez 6 liter, az más szempontból rontja el a véred megfelelő összetételét. Konkrétan nem tudom, mi történik sok sónál, elég nekem az, hogy az elektrolitokra ügyelni kell (só, kálium, magnézium).
2017. dec. 19. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
61%
Egyél, vegyél sós kiflit, tökre finom, abból bajod nem lehet.
2017. dec. 19. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
54%

Káros. Terheli a keringési rendszert. Ödémás is lehetsz (értsd. Mintha meghíznál pár kilóval). Csúnya lesz a bőröd. Kék lesz a szád, beszűkülnek az ereid.

Dezorientált lehetsz és dehidratált, csökken a szellemi teljesítő képességed.


Igyál sok folyadékot inkább. És ne egyél annyi sót, mert bazi csúnya leszel.

2017. dec. 20. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
22%
Amit a boltban veszel, a nem só. Az alapból káros. :D
2017. dec. 20. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
45%
Ha nagyon kívánod a sót, ásvány hiányod van! Nekem is volt, ilyen sózós időszakom! Próbálj ki különféle ásványvizet. Tudom, hülyén hangzik, de jobb mint a sót enni. Egyébként a só megköti a vitaminokat, meg a vizet a szervezetedben, vigyázz vele!
2017. dec. 23. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
33%

Fejedet köti meg. :D

Az ásványvíz meg 99% csapvíz. :)

2017. dec. 23. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
70%
Mi van? Úristen... a boltban miért is nem sót lehet kapni? Nem vágom mit vizionáltok ebbe is bele... sók, vegyületek, kémia óra. Biztos rég volt :D
2017. dec. 26. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!