Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Nasi de rengeteg, segitseg?!

Nasi de rengeteg, segitseg?!

Figyelt kérdés
Anorexias voltam de most mar majdnem teljesen meggyogyultam viszont folyton falasrohamaim lettek, de csak edessegbol. Elhataroztam hogy egeszsegesen fogok elni de nem megy mert mindig van itthon valami peksuti vagy csoki es ha ram jon akkor addig eszem amig van. Eleinte azzal nyugtattam magam, hogy ha navyon megkivantam az edesseget akkor az azert van mert kieheztettem magam vele az anorexia alatt es most ez kell nekem es ha ennyire akarom ezeket akkor nyugodtan egyem meg biztos szuksege van ra a testemnek vagy mittudomen. De mar kb 4edik hete van ez hogy csak ugy megkivanom es akkor meg sem allok 4 szelet kalacsig vagy vacsi utan fahejas csiga vagy 3 szelet torta... ez orulet nem tudom hogy fekezzem magam ilyebkor total elveszitem a kontrollt es utana folyton rosszul erzem magam. Nem akarok bulimias lenni! mit csinaljak??

2018. febr. 5. 19:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Otthon ne tarts ilyesmit, gondolom ez az alap. Azután meg vannak nyilván olyan édes dolgok, amiktől nem lesz semmi bajod, ha egy kicsit többet eszel belőle a kelleténél. Talán a cukorbetegek kajái között? Keresgélj.
2018. febr. 5. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Nekem a króm tabletta csillapitotta az édesség utáni vagyamat. De az is jó, ha amikor eszedbe jut az édesség, fogat mosol. Ne tarts otthon edesseget, legyen helyette gyümölcs, olajos magvak
2018. febr. 5. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Nem tudok nem tartani mert a csaladommal elek es ok meg szeretik
2018. febr. 5. 19:59
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

3-4 szelet kalács vagy torta nekem nem tűnik soknak, bár ha mindennap van, az lehet, hogy az (torta- és emberfüggő).

Vannak az embernek kívánósabb korszakai. A legtöbb ember nem tudatosan és fegyelmezetten eszik, nem mondom, hogy ideális s hogy nem jó törekedni a jobbra, de azért alapból ez nem olyan vészes. Egy ex-anorexiásnak azért problémásabb lehet.

Mindennap ez van vagy csak néha rádjön az édességevés? Az sem mindegy.


Első körben én nem pánikolnék, de megpróbálnám a vágyakat eltolni valamivel jobb édességekre vagy egyéb ételekre.

A csoki szerintem kiváló, csak ne legyen cukros (lehet, hogy nálad ez a feltétel nincs, én nem tartom jónak a cukrot s igazából nem is az). Ha gyümölcs is megteszi, mert mindössze édeset és finomat szeretnél enni, nem "igazi" édességet, akkor is, sokkal jobb egy grapefruit, mint 3 szelet torta... De tortázhatsz is olykor, s nem értem, miért kéne megállni egyetlen szeletnél, ha ez igencsak alkalmi eset.

A kontrollvesztés persze nem jó, de erre nem tudok mit mondani, ebben én se vagyok mindig jó (de legalább tudom, hogy most eszem, nem a morzsák fölött kezdek bűntudatot érezni vagy hányni akarni, mint sokan. egy ponton, akármilyen gyengén, de én döntöttem el, mit rakok a számba).


Sokszor egy jó étrend is segít abban, hogy ne kívánj meg mindenfélét.

2018. febr. 5. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
4%
En is rexis voltam, es eugy oldottam meg , osszeragtam a kajat, es kikoptem, vagy esetleg, mostmar bulimias vagyok, es kihanyom....... nem igazan javaslom, de ez is egg modszer
2018. febr. 5. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
A méz csillapítja az édesség utáni vágyat! Egyél egy jó kanállal:D
2018. febr. 5. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
71%

Szia!


Vannak módszerek, amik segítenek megállni édességevés közben. Mindig úgy csináld, hogy kiméred/levágod magadnak az adagot, fel is írod, hogy mennyi, elrakod a többit, kimész a konyhából, lekapcsolod ott a lámpát és másutt - minél messzebb - megeszed. Még mielőtt megennéd, tervezd el, hogy mit fogsz utána csinálni, és készítsd is elő, a tevékenységkereső bolyongás melegágya annak, hogy újra kezedbe kerüljön az a tortás tál. A biztonság kedvéért a koszos tányért se vidd vissza, ráér az másnap a reggelinél.


Csodák persze nincsenek, erőfeszítést kell tenned, de nekem így sokkal könnyebb megállni. Ha azután próbálnám meg elrakni a maradékot, hogy megettem, amit kivettem magamnak, akkor elpakolás helyett csak egy újabb adagot vennék ki.

2018. febr. 5. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
#5 olyat ne ajánljunk már, ami ugyanolyan rossz, mint az a betegség amiből sikeresen kigyógyult a kérdező. azzal semmivel se lesz előrébb, ha az anorexiája átcsap bulimiába
2018. febr. 5. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
13%
Termeszetesen, nem is mondtam, azonban esetleg neha a megragom majd kikopom talan segithet
2018. febr. 5. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!

Én végigjártam ennek a pokolnak minden stációját, mélységesen együttérzek veled.

Volt nekem is ez, hogy folyton édességet kívántam. Én meg tudtam tenni, hogy ne tartsak otthon, mert egyedül éltem.

Akkor képes voltam éjszaka felkelni, prézlit pirítani és megszórni vastagon fahéjas cukorral, majd befaltam.

Mivel nálam ez hangsúlyosan az esti órákban jelentkezett, addig nem tudtam elaludni, míg valami nagyon cukrossal nem tömtem tele magam. Éjszaka piskótát sütöttem, meg sem vártam míg kihűl, mert remegtem érte, leküldtem egy üveg lekvárral, vagy tojássárgáját kevertem ki porcukorral és nyaltam be.

Mindezeket úgy, hogy előtte abszolút nem voltam édesszájú.

Nagyon komoly probléma ez, az étkezési zavarok egyik ismert formája a szénhidrátfüggőség.

Egyedül nem fogod tudni leküzdeni, csak orvosi (kórházi) segítséggel egy nagyon jó diabetológussal, de pszichológus közreműködése is kell.

Nekem is ezt javasolták, de nem fogadtam meg, mára inzulinnal kezelt cukorbeteg vagyok, aki 3 év alatt 60 kg-ról 90-re hízott.

Nagyon komoly gond ez, kérj orvosi segítséget, ne hagyd, hogy bárki is csak legyintsen a problémádra! Járj utána időben!

2018. febr. 6. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!