Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Hogyan lehetne felszedni pár...

Hogyan lehetne felszedni pár kilót? Sehogy sem megy, évek óta egy helyben állok. Nagyon nehéz eset vagyok

Figyelt kérdés
25 éves vagyok,166cm vagyok, 45kg..vagyis mostanában inkább 44,5 ... Egyrészt nagyon kevés kaját tudok egyszerre elfogyasztani, másrészt állandóan stresszelek. Pár éve olyan 47-48kg voltam max.De azóta sincs jobb étvágyam, fog.gátlót is szedek nem tudom ez mennyire van befolyással de ezt muszáj szednem mert eszméletlen görcseim voltak azelőtt. És párom is van már. Kenyérből 1 szeletet tudok megenni, ebédből max 5-6 falatot..estére is szoktam nasizni, de hiába, sok kajába van a sok kalória, olyan tuti nem létezik hogy megeszek valamiből 4 harapást és az rögtön 500 kalória legyen.. gyomor tágítás nem megy..nagyon könnyen elrontom a gyomrom bármitől...utána az jön h órákig szenvedek, vagy szódabikarbóna, de inkább ilyenkor is fogyok mert az idegességtől pisilni járok állandóan. Mindig attól félek hogy hányni fogok. Megnéztem mennyit kéne enni tartósan a hízáshoz, hát a harmada se megy le egész nap annak, mint ami le van írva...elkeseredésembe már volt hogy proteines port ittam, attól is fél kg rám ment de aztán meg is állt a gyarapodás, ugyan így voltam a Peritol nevű gyógyszerrel régen, rám ment +1,2 kg de aztán Stop... Hogy a francba lehetnék egyszer az életbe 50kg? Sosem érem el szerintem, 6éve ennyi vagyok.. ha bulizok akkor meg mínusz 70-80dkg másnapra..pedig nem iszom, csaképp nem is szoktam enni előtte sem és reggel sem nagyon. Még visszaszedni amennyi voltam is lehetetlen...mit kéne tennem?? semmiből se tudok sokat enni csak pár harapást, azok között is perces szünetek, van hogy az utolsó falat fél óra pihenés után se megy már le..más 3 kenyeret meg tud enni én csak 1et, abban sosem lesz 500-1000 kalória :'(
2018. febr. 13. 21:47
 1/9 anonim ***** válasza:
28%
Szerintem próbálkozz pár olajos magvval(mogyoró,dió).Elég kicsik és nagy a zsír tartalmuk,illetve a kalória.Az elején nehéz csak.Ha szépen lassan rászoktatod a szervezeted az evésre akkor onnantól kezdve nincs megállás :D de tényleg.Reggelire is ehetsz mondjuk zabkását.Nagyon sok olyan kaja van ami kalóriadús.CSAK EGYÉL 😀
2018. febr. 13. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

A zabkása alapbüól nem kalóriadús, persze fel lehet dobni kókusszal, dióval, banánnal, de még én se tudnék eleget enni belőle, pedig én tudok enni. Túl vizes.

Az olajos mag OK, no de az is van, akit túlzottan laktat :( Próbálkozni kéne, valami csak bemegy, így vagy úgy...


Ha a térfogattal van baj, az OK, egyél nagyon zsírosan. 4 harapásban 500 kcal nem lehetetlen, bár az nagy harapás és szinte tömény zsír, amit nem mindenki szeret... A zsírt fel lehet hígítani zöldséggel, de akkor a térfogat lesz nagy :(


Inni sem tudsz kalóriadúsan, valami jó kis turmixot (cukros gyümölcs, tojás, dió vagy ami szimpatikus, vannak zsíros sós italok is)? Sokunknak az túl könnyen megy... Vagy nincs valami nagy kedvenced, amit bármikor meg tudsz enni? A leírásból úgy tűnik, nincs, nem úgy néz ki, hogy te és az evés igazán jóban lennétek.

Nem tudom, egy szakember mit tudna segíteni, de nem vagy egészséges, ha nem tudsz rendesen enni.

Nem tudsz 1-2 óránként enni pár falatot, ha már egyszerre több nem megy? Ami amúgy furcsa, én egyszerre meg tudok enni annyit, mint amit te 3 nap alatt, ha kell, s OK, hogy mások vagyunk, de azért nekem is normál gyomrom van, nem hatalmas. Teljesen normális, hogy az ember sok-sok falatot is meg tud enni egyszerre, egy kifőzdében csak a főzelék minimum fél kiló s az csak egy ebéd egy része, hogy te nagyságrenddel kevesebbet bírsz enni, az bizarr és elég szerencsétlen :(.

2018. febr. 13. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Az állandó stresszelést kéne megszüntetni előszöris. Fordulj pszichológushoz.
2018. febr. 13. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Pszichoterápia kéne neked!
2018. febr. 13. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
90%

Igyál Nutricia nutridrinket.

Gyógyszertárakban vény nélkül kapható. Egészséges. Orvosok is szokták javasolni. Tömegnövelő hatása van.

2018. febr. 13. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Először ki kellene derítened, hogy mi okozta ezt a fogyást, fordulj orvoshoz. Nem lehet mindent a stresszre fogni, lehet ez valamilyen szervi elváltozás is, vagy hormonprobléma.

Vizsgáltasd ki magad!

Addig is szedj B vitamin komplexet.

[link]


Ne stesszelj azon, hogy egyszerre keveset bírsz enni, egyél keveset, sokszor.

Igyál sok folyadékot, ami tágítja a gyomrot,étkezés előtt fél órával, egy fél pohár frissen facsart narancslétől az étvágyad is jobb lesz.

Sportolj. A mozgás segít oldani a feszültséget, és növekszik a boldogsághormon szint a szervezetedben.

[link]

2018. febr. 14. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
62%

Készíts egy kancsó (1,5 liter) étvágyjavító gyógyteát és egész nap csak ezt iszogasd.

Ezeket lehet kapni készen is, de magad is összeállíthatsz számodra kellemes ízekből (gyömbér, borsmenta, stb.)

Ne várd, hogy az első bögre után kieszed a spájzot, de folyamatos használat mellett segít.

Tegyél bele citromfüvet is, az elsősorban idegerősítő és nyugtató hatásáról ismert. Alvási zavarokra, kezdődő depresszióra, idegnyugtatásra, ideges eredetű szívpanaszokra ajánlott. Serkenti a máj működését, emésztésjavító, puffadásgátló. Szabályozza a pajzsmirigy működését és csökkenti a túlműködésből adódó idegességet. Menstruáció előtti idegfeszültség csökkentésére is alkalmas.


...de főleg ne görcsölj rá az evésre, élvezettel egyél, ne "muszájból" és lazíts!

2018. febr. 14. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
55%

1. amíg stresszelsz esélyed nem lesz, hogy hízz

2 egyél többet, ha csipegetsz, miből akarsz pluszt felszedni?

3. egyél éjszaka is

4. sportolj, mert a sporttól megéhezel és többet fogsz enni


Amúgy átérzem a problémádat, nekem is ugyanez a problémám, legjobb napjaimon is 54 vagyok maximum (170 cm), de inkább 50-51 kg. Már... 14 éve lassan :) Pedig én eszek, sokat, sokszor, de ez van.

2018. febr. 14. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Igazából a lényeget leírta mindenki. Én a háziorvosomnak is elmondanám ezt a problémát. Van egy ismerősöm, ő is nagyon vékony volt és hízni is nehezen tudott, ő elkezdett edzőterembe járni és tömegnövelő étrendkiegészítőt szedni. Meg is hízott. Nyílván nem javaslom, hogy vegyél ilyen dolgokat, meg amúgy is ezt mindenki maga dönti el.
2018. febr. 14. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!