Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Nagyon egyszerű, kímélő,...

Nagyon egyszerű, kímélő, pépes ételek, speciális diétás kritériumokkal? Problémás eset, bővebben lenn.

Figyelt kérdés

Baromi sok betegségben szenvedő személynek kéne kitalálnom változatos, pépes kajákat, fogászati beavatkozásai voltak, nehezen gyógyuló nyílt seb van a szájában, gyulladt az ínye, érzékeny a foga, nagyon étvágytalan is, szóval nehéz eset. Súlyosbító tényező, hogy nem tudok főzni, bizonyos alapfogalmakkal is netről ismerkedek, de kész kínszenvedés és rosszul is megy, türelmem sincs hozzá, és ő se sokféle dolgot tud, na meg annyira utál főzni, hogyha rajta múlna, koplalna, szóval nekem kellene :(

Több órás google-özés után is csak kevéssel jutottam előrébb, kéne még sok-sok ötlet, hogy egyszerű, de változatos dolgokat össze tudjunk hozni neki.

Örömmel fogadnék mindenféle boltban is készen kapható, szóbajöhető kajára javaslatot, tippeket, hogy miket vegyek bevásárláskor, nagyon egyszerű és gyors, részletes recepteket (szájbarágósan is jöhet, tényleg síkhülye vagyok hozzá), hasznos linket, stb.


Itt vannak a kritériumok, amiknek meg kéne felelnie a pépnek:


- zsírszegény és rostszegény legyen

- nem tartalmazhat hagymát, fokhagymát, semmilyen hüvelyest, semmilyen puffasztó alapanyagot, paradicsomot, káposztaféléket és lehetőleg paprikát se, illetve tojást max. minimálisat vagy gyárilag már feldolgozottat, mert általában attól is puffad és görcsöl a gyomra

- kis adagban fogyasztva is legyen tápláló, kalóriadús, roboráló (hízlaló), a gyomra összeszűkült, csak keveset bír enni, de nem szabadna fogynia, eleve kórosan sovány

- ne legyen édes (hányingere van az édes cuccoktól, és befigyel a genetikai cukorbetegség-hajlam is)

- ne irritálja a száj nyálkahártyát és ne lassítsa a sebgyógyulást

- legyen gyomorkímélő, hasnyálmirigykímélő, savlekötő.


Külön örülnék húsos kajáknak, alapból sovány felvágottat, virslit, krinolint, kímélő csirkés és pulykás kajákat napi szinten szokott fogyasztani és már egy-két nap után is nagyon hiányolja, de nem tudom hogy pl a főtt csirkemellet vagy a virslit bírná-e a turmixgépem, az még a párolt bébirépával is alig bírkózott meg, kb ötszöri próbálkozásra ment a pürésítése (ilyen üvegbura pengékkel az alján és mindez egy motoros házra csavarva típusú a gép, kétfokozatú).

Külön előny, ha főzésmentesen, vagy csak mikróban is elkészíthető a cucc, de persze nem muszáj.


Répafőzeléket próbáltuk, mindkettőnknek instant hányinger kategória. Üveges bébiételek szintén undortóak és nem is elég táplálóak egy felnőttnek. A főtt rízst már a pépes kényszerkúra előtt is megutálta (túl sokszor volt a terítéken), natúran és pürésítve pláne nem hiszem, hogy rajongana érte, nem tudom hogy lehetne feldobni.


Rendelni tudok brokkolikrémlevest, gombakrémlevest és krumplipürét, szóval ezek meglesznek, mirelit parajpüréből a mikrós spenót az megy (csak az sajnos elég kalóriaszegény). Tökfőzeléket szereti, de sehol nem árulnak készen és semmilyen helyi éttermben se láttam, talán megpróbálkoznék még azzal házilag, bár kóstolás nélkül nem tudom elsőre hogy menne (én annyira utálom, hogy egy nyalásnyitól is szabályosan felfordul a gyomrom).

Tejfölös sovány túró vagy a meleg tejbe ázott kenyérbél még játszik, méla undorral ezeket le tudja gyűrni, aztán itt megáll a tudomány, márpedig hetekre kéne étrendet terveznünk, mert hosszú lesz a gyógyulás, és ez még mindig nagyon monotonul hangzik.



Bocs a hosszú és körülményes kérdésért, és előre is hálás köszönet minden ötletért!


2011. okt. 8. 01:15
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj, most nincs időm recepteket írni, mert lassan el kell indulnom itthonról, de azt javaslom, hogy bélbetegeknek való diétás recepteket keressél. Nekem sajnos szokott bélgyulladásom lenni, és akkor kb. ezeknek a kritériumoknak kell megfelelnem, leszámítva a pépességet, de azon lehet segíteni a turmixolással. A tiéd a leírás alapján eléggé rossz, lehet nem ártana egy jobbat venni, a későbbiekben is hasznát vennéd. Anyukám a miénkkel, amikor nekem volt szájsebészeti beavatkozásom, leturmixolta a húst is.

Ha le tudod tölteni valahonnan, akkor a Bélbetegek diétáskönyve (Gaálné Póda - Dr. Zajkás) c. kis könyvet ajánlom, abban találsz sok jó receptet.

2011. okt. 8. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Erre a célra kifejlesztettek egy Isosource nevű receptre kapható folyékony ételt. Viszont az édes, meg cukor és tej van benne. Rost viszont egy gramm sincs.


Egyébként nem értem, miért kell rostszegénynek lennie?


Amúgy én összeturmixolnék sütőtököt csirkehússal. Esetleg vízzel lazítanám, ha nem elég pépes.

2011. okt. 8. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Rizs helyet probálj kuszkuszt venni csak forró vízel kell felönteni, ízesited és elég krémes esetleg konzerv, fött zöldségeket turmixolj keverd hozzá, édesen is csinálhatod.


[link]

[link]


Kolbász krém ennek mintájára fött csirke, pulyka húsival is probálkozhatsz, házi májkrém is fini


[link]

[link]

[link]


Zabpehelyből kása 1 pohár zab, 2p. víz, kakaópor, cukor

5-6 perc a mikroban, ez elég tápláló


Túró ha csak sót keversz hozzá akkor is fini de tubusos sajtkrémel, pirosaranyal is ízesitheted


[link]

[link]


Zakuszka ilyet kapsz készen csak figyelj hogy ne a babos változatot vedd ez fözött zöldségkém használhatod a kuszkuszhoz vagy csak kanalazhatsz belőle.



Szendvicskrémek

[link]

[link]


Gazpacho, krémlevesek

[link]

[link]

[link]


Puha feta jellegű sajtok ilyet kapsz készen olajban bár ez drágább dolog.


Keres a közeledben fözelékfalókat, vagy rendelhetsz is és otthon turmixolod.

[link]

[link]


[link]

2011. okt. 8. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! Az édesek és a tiltott cuccokat tartalmazók (túl olajos, hagymás, paprika-paradicsomos cuccok) kiesnek, a többit megpróbálom! A bélbeteges könyvet is megpróbálom levadászni.


Második: a rostszegénység a hasnyálmirigybetegség miatt kell, nem bírja sajnos a sok rostot, ezért is esik ki a zöldségek-gyümölcsök jó része meg a teljes kiőrlésű gabonás cuccok.

2011. okt. 10. 19:15
 5/8 anonim ***** válasza:
Akkor viszont inkább a szénhidrátot és a tejtermékeket kellene kizárni. Szerintem húst darálj össze zöldségekkel, és hígítsd valamivel, ami nem tej.
2011. okt. 10. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Szénhidrát nagyon is kéne, így is túl keveset visz be (húst hússal típus alapból), roborálni kéne, hízáshoz nagyon muszáj a ch. Az egyszerű és könnyen emészthető szénhidrátokat, pl. fehér kenyér, krumpli, fehér rizs, teljesen jól bírja a szervezete (az ízlése más tészta), tejtermékekkel sincs probléma, ráadásul biztos ami biztos, laktózmenteseket szoktam hozni. A zöldségek szoktak főleg bajosak lenni, nagyon kevés félét tud megenni és azok nagyrészét meg utálja.


Nekiálltam így összepépesíteni cuccokat, húst, főzeléket, asszem így működni fog, csak az a baj, hogy nem tudom hogy lehetne úgy tálalni, hogy ne úgy nézzen ki, mint egy adag hányás. :( Gondolom ez a pépdiétával valahol együtt jár, vagy én vagyok nagyon béna.

2011. okt. 12. 22:29
 7/8 anonim ***** válasza:
Azt hiszed, hogy jól bírja, de ezeknek rendkívül magas az inzulinigénye. A tejnek is nagyon magas. De nem ez a lényeg. Itt igenis a fehérje a legfontosabb, utána pedig a zsírok, konkrétan omega-3. A szénhidrát nem szükséges, kenyérből legalábbis biztosan nem. Írtad, hogy roston nem nagyon tartalmazzon. Ebben az esetben viszont hal + halolaj vagy hús + halolaj.
2011. okt. 12. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom mit tudsz te az "egyszerű és könnyen emészthető" szénhidrátokról, és az szervezet által azokra adott válaszról, de amennyiben nem megölni szándékozod a szóban forgó személyt, ilyeneket ne adj neki.
2011. okt. 12. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!