Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Szeretitek a bolti tejberizst?

Treagu0311 kérdése:

Szeretitek a bolti tejberizst?

Figyelt kérdés
tejberizs
2018. febr. 24. 12:52
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
Amikor akciós, néha veszek, de nekem nagyon híg. A saját készítésű azért laktatóbb, még ha nem is sikerül mindig ideálisra az állaga.
2018. febr. 24. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, de nekem mindig szokott sikerülni, igaz halál pontosan betartok minden mennyiséget és azonos alapanyagokkal dolgozom. Sőt még a főző edény is mindig ugyanaz, de még a fakanál is. (lapos elejű, nem a kerek)

Tört rizst szoktam venni hozzá és amit észrevettem, hogy jobb lesz a rizs, ha rövid szeműt (tömzsi) használok minden rizs ételhez. Aki szereti a kicsit mócsingosabb, szaftosabb rizses dolgokat azt mindenképp ebből a rizsből kezdje el csinálni.

A főzéshez indukciós tűzhelyet használok, az nagyon stabilan , egyformán főz, akár hőfokra beállíthatóan lehet vele dolgozni, ha valaki még nem dolgozott volna ilyennel. Rögtön a tejbe bedobom a rizst és egy kis sót teszek rá. Akkor kész amikor még egy kicsit hígabb, mire kihűl besűrűsödik még. Cukrot a tűzhelyről levéve teszek rá.

2018. febr. 25. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Ja, és a tej beleöntése előtt az edénybe kell egy kis hideg vizet tenni. (1-2mm-nyit)

Akinek gáza, vagy normál elektromos tűzhelye van , az használjon a művelethez alumínium edényt. Indukciósnál ez felejtős.

2018. febr. 25. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%
5: Nekem a Zott a kedvencem és a csokis. De van gyümölcsös is, de én a csokisat szeretem.
2018. febr. 26. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:
48%
NEM MINDEGYIK FINOM. PÉLDÁUÉ AZ EPRESTŐL HÁNYNI TUDNÉK. A FAHÉJAS SE A LEGJOBB. A CSOKIS AZ JÓ. AZ FINOM. DE ANNÁL NINCS FINOMABB AMIKOR ANYU OTTHON PUDINGOS TEJBERÍZST CSINÁL. AHWAHWAHW
2018. febr. 26. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!