Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Lenti lista valódi? Hogy az...

Lenti lista valódi? Hogy az étel mikor romlik meg. Ha a zsömlét, sajtot, kolbászt a szekrénybe teszem nem lesz baja? Vagy vegyek inkább étel széfet? .

Figyelt kérdés
[link]

2018. márc. 4. 21:52
 1/2 anonim ***** válasza:
63%

Fura lista, mondjuk nem mindig egyértelmű, bontott vagy sem... A tojás pl. a szekrényben 1 hónapig eláll (nagyon sokezer darabot teszteltem már, nálam a szobahőmérséklet 17-24 Celsius), persze felbontva már hűtőben se szeretem 1-2 napnál tovább tárolni. Fagyasztani kiválóan lehet, rengetegen tesszük, persze nem egészben.

Itt volt a legnagyobb eltérés, de a félkemény sajt sem áll el nekem 1 hónapot hűtőben a csomag felbontása után. Inkább 1 hétig elmegy, utána agyonszárad, bár mikrós sajtroppnak akkor is jó.

A répa és a citrom sem szokott a megadott ideig elállni a hűtőmben (citromfüggő s a répa inkább meggumisodik, de az is elég baj nekem).


A péksütiknek bírniuk kell pár napot szekrényben, szárazkolbász is OK, a nem száraz és a sajt az már hűtést igényel.

2018. márc. 4. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
63%

Ez a lista akkora hülyeség, mint annak rendje. A tojást nem kell 0-8 fokon hűteni, csak fénytől védett hűvös helyen tárolni, és eláll 4-5 hétig. Hűtőben 3-4 hétnél jóval tovább.


A HÁZI tej tényleg csak max. egy hétig áll el hűtőben is, ellenben a joghurt ugyanúgy max 1,5 hétig... ha az ipari szemetekre gondol, akkor meg tök értelmetlen a lista, mert van normál, UHT, extra hosszú eltarthatóságú (30 napos) stb....


A méz sem áll el örökké, ahogy írja, kicsapódik a cukor kb. 6 hónap után és már nem lesz ugyanaz a minősége (akkor sem, ha melegítéssel újra egyneművé lehet tenni, sütikbe még megfelel, de magában fogyasztva már nem az igazi).


Azt meg hogy szerinte hogyan tartható el a kenyér egy hétig a szekrénynyben, megnézem.


A régi kovászos, 5 kilós parasztkenyerekre, amit a nagyanyám sütött még igaz volt ez, de kétlem, hogy erre vonatkozik a lista...

2018. márc. 4. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!