Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Jobb ha én veszem meg a...

Jobb ha én veszem meg a zöldborsót és megpucolom (kifejtem) vagy jó a fagyasztott zöldborsó is?

Figyelt kérdés
2010. jún. 9. 23:05
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
melyik a jobb?
2010. jún. 9. 23:06
 2/12 anonim válasza:
100%
Szerintem, jobb ha mindent magad csinálsz. Ha ez megnyugtat. Bár ettem már nagyon finom mirelit borsót is, aminek tényleg igazi borsó íze volt. Tudom, hogy miről beszélek, kertes házunk van és szokott borsónk lenni.
2010. jún. 9. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Lényegesen jobb a friss borsó. Ha teheted most azt főzzél,afagyasztottat hagyd télire.
2010. jún. 9. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
a fagyasztott teljesen jó, mert nincs vele szenvedés, és nagyon hamar le tudják fagyasztani, gyakorlatilag tápértékre olyan mintha magadnak szemeznéd ki - nyersen nyilván a friss finomabb - de ezt leszámítva főzésre tökéletes a mirelit mind ízre mind tartalomra.
2010. jún. 9. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Mikor van friss borsó azt kell enni mert már csak nyersen is inyenc falat.
2010. jún. 9. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Én,ha fagyasztottat használok felforralom, leöntöm róla a vizet és ugy dolgozom fel készre.
2010. jún. 9. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm a válaszokat.
2010. jún. 9. 23:32
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Grrr! Most ennek friss zoldborso levest. :S
2010. jún. 9. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk néha van a kertben borsó, én szeretem fejtegetni és úgy közben enni is :)

Szerintme nagyon jó főleg ilyenkor finom levest csinálni belőle, mennyei!


De mi szoktunk üvegeset, vagy fagyasztottat is venni legtöbbször az is nagyon finom. (Márkát nem tudom, anyukám veszi).


Azzal szokott probléma lenni ha borsófőzelékbe üvegeset teszünk mert akkor olyan édeskés íze lesz az egésznek nem is borsó, az nem finom.


Szóval ha teheted vásárolj/szedj friss zöldborsót, de a fagyasztottak közt is van nagyon jó.


Nemrég olvastam egy tanulmányt a fagyasztott zöldségekben sokszor több a vitamin, mert leszedés után nemsokára fagyasztják. A rendes meg lehet sokat áll a polcokon...

Persze ez nem borsóra volt írva hanem egyebekre, de szinte minden zöldségre/gyümölcsre igaz.

2010. jún. 10. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Sajnos nem igaz, hogy a mirelit is ugyanolyan jó, a tápértéke folyamatosan csökken, minél tovább tárolod.

A friss zöldségnek párja nincs. Nyáron inkább ezt válaszd. Természetesen télen, amikor nincs friss, jó a fagyasztott is, az is több a semminél.

2010. jún. 10. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!