Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Megettem a már 1 hónapja...

Megettem a már 1 hónapja felbontott, bolti üveges savanyú uborkát, ugye nem lesz bajom?

Figyelt kérdés
Utólag olvastam el hogy felbontás után 2 nappal fogyassza el..hát eltelt már 1 hónap is..de se penészt nem láttam rajta és az íze is olyan mint mikor először felbontottuk.Végig hűtőbe volt. Ugye nem volt romlott?
2018. márc. 19. 14:07
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem lesz bajod tőle, ha nem volt sem rossz szaga, sem rossz íze.

De az utólag való olvasgatásról szokj le!

Anyósom is ilyen és komolyan kezd az idegeimre menni. Ha már megetted, mi a túrónak olvasgatod, mi van ráírva???

Ha előtte olvasgatnád, megérteném.

De utólag miért???

2018. márc. 19. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Na tudod ki eszik meg 2 napon belül egy egész üveg savanyú uborkát. Még egy öt tagú család se. Nem is tudom, mindek írják rá.

Mi is hetekig szoktuk hűtőben tárolni, amíg elfogy, vígan esszük, és semmi bajunk.

2018. márc. 19. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sem szokott ez elfogyni sehol sem 2 nap alatt :)

Ha hűtőben van, semmi baja nem lesz.

Egyébként ha nem éreztél semmi furát az ízén, akkor miből gondolod, hogy bármi baja lett volna?

2018. márc. 19. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha íz íze, illata jó volt, nem zavaros, nem penészes, akkor semmi bajod nem lesz.Mi sem két napon belül esszük meg.Az az egyik titka az ubinak is, hogy csakis teljesen tiszta evőeszközzel szabad bele nyúlni!Ujjal, használt evőeszközzel nem nyúlkálunk bele! (Sokan pedig ezt csinálják)

Így sokkal tovább eláll.Egyéb esetben a belekerült ételmaradványok miatt hamarabb megromlik.

2018. márc. 19. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

2 nap :D Nyilván sokunk hetekig eszi (nekem ehhez nagy önuralom kell, mert azonnal elfogyna az egész üveggel, de volt már rá példa), ezt még talán jobb befőttekkel, lekvárokkal is meg lehet játszani, de ecetes savanyúság? Az elég nehezen romlik meg, szerintem én még nem láttam ilyet, persze nyilván egy ponton baja lesz, de nem 2 vagy 8 nap után.


Speciel engem sosem érdekelnek a feliratok, addig eszem az ételt, amíg van és jó. Az érzékszerveim jól működnek.

2018. márc. 19. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Azokra gondolsz, amik nálunk három-négy hónapokig elállnak a hűtőben, elfogynak és senkinek semmi baja nem lesz tőlük? :D
2018. márc. 19. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

nálam mindig van itthon, és sose fogy el ilyen gyorsan. talán az ecet és cukor mellett van benne más tartósító is, vagy hőkezelik. sose hallottam még a 2 napos szabályról.


viszont ízesített ásványvizem ment már tönkre hűtés nélkül pár nap alatt.

2018. márc. 19. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!