Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Ha ételt rendelek házhoz,...

Ha ételt rendelek házhoz, mennyi borravalót szokás adni?

Figyelt kérdés

2018. ápr. 5. 13:07
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
78%

Lehet, hogy paraszt vagyok, de ilyenkor nem igazán adok borravalót, főleg, hogy sokszor felhívnak az utcáról, hogy menjek le, mert meghozták a kaját és a kapu helyett méterekkel arrébb várnak, hogy átvegyem.

Én nem vagyok ennek a nagy borravalózásnak a híve, pedig felszolgáló vagyok. Oké, hogy egy étteremben egy kedves, rendes kiszolgálásért otthagyok min 10%-ot, vagy ha bárnál iszik valaki és a bártender lenyűgöző tudással készíti az italt, miközben mesél róla.

De azért mert csapolnak egy korsó sört vagy mert kiszállítanak egy pizzát, ami egy biztosított szolgáltatás, nem extra "kilométer"... ennyi erővel a ruhaüzletben is lehetne osztogatni a jatt-ot... Bocsi, ha valakit megsértek ezzel vagy túl bunkó vagyok.

2018. ápr. 5. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
91%
Amennyit gondolsz. En sem mindig adok, ha igen akkor is max egy szazast.
2018. ápr. 5. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
40%
300-400 forintot, de azt sem mindig! Főleg, ha nincs itt a rendelt kaja fél órán belül - több helyen harminc perc után ugyanis ingyen kapod a megrendelt ételt -, vagy ha egy órával a rendelés után ér ide, és kihűlt. Ha itt van kb 15-20 perc alatt, akkor adok borravalót.
2018. ápr. 5. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
70%
Lehet hogy bunkóság de nem szoktam adni. Ez a munkája fizetést kap érte. Én sem kapok borravalót csak mert elvegzem a feladatom.
2018. ápr. 5. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
86%

Én heti menüt rendeltem amikor felújítottunk, egy agyonreklámozott ebédszállító cégtől és a heti menü fizetéskor adtam a futárnak egyben 500Ft-ot, ez napi 100-nak felelt meg.

Tettem mindezt azért, mert (ez) a cég belekalkulálja borravalót, reggel 6-tól ott van a futár leadminisztrálni és átvenni az ételeket, 10-től hordja ki 2-ig, 2-kor vissza a lerakatba (60km-re, ami oda-vissza 120km) elszámolás, új megrendelések leadása, délután 5-6-nál előbb nem tud kilépni az ajtón.

Ehhez a saját kocsiját használja, amit telematricáznak, amikor leszedik jön vele a fényezés is. Megy vele napi 300 km-t, kopik rajta a gumitól kezdve minden.

4 órára jelentik be, a heti fizetése, 5 napra 12.500,-Ft.

+ a borravaló, amit többen nem adnak mint adnak.

És hogy honnan tudom mindezt?

Szegény férjem próbálkozott vele, de ÉN nem bírtam 2 hónapnál tovább nézni ezt a szenvedést.

Nem véletlen, hogy állandó felvétel van.

Hát ezért adok én borravalót.

2018. ápr. 5. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
44%
Ez a kérdés is volt már legalább 50-szer!
2018. ápr. 5. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:

Nem olvastam vissza, de ha ennyire zavar, akkor bocsánat.


Adtam végül 130 ft-ot. Egész hamar kiszállították.


Nem rég hétvégén vigyáztam 3 gyerekre és összesen 20 ezer forint volt a végösszeg és az anyuka adott még plusz 5 ezer borravalót. Annyira jól esett. Szerintem ha lesz lehetőségem, máskor is adok, akár többet is.

2018. ápr. 5. 15:04
 8/30 anonim ***** válasza:
93%
Ha felviszik 200 Ft-ot szoktam adni a futárnak.
2018. ápr. 5. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
92%

Szia! Én mindig felfelé kerekítek a következő olyan összeghez amit úgy érzem, hogy megérdemel. Pl tegnap 1250 volt a pizzám, 1500-öt adtam, de volt, hogy mondjuk 1570et kellett volna fizetnem, viszont a futár baromi gyorsan ideért, alig tudtam megfogni, olyan forró volt a doboz, és az ajtóig hozta nagy mosollyal - legkisebb szívfájdalom nélkül nyomtam a kezébe egy kétezrest, teljesen megérdemelte :))

Viszont ha bunkó, lassú, nem hozza fel, mást kapok, mint amit rendeltem, stb., akkor épp csak a következő százasig kerekítek fel. Ha azt sem adnám, nagyon kicsinyesnek érezném magam, viszont a 15-20%-os borravalót azért ilyen esetben nem tartanám fairnek.

2018. ápr. 5. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
76%
Fényes 100 vagy 200 Forintost. Legalább az apró is fogy, utálom.
2018. ápr. 5. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!