Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Mennyit illik/szokás adni a...

Mennyit illik/szokás adni a gyerekorvosnak, ha házhoz jön?

Figyelt kérdés
Most először hívtam ki, délután jön, de tépelődöm mennyit adjak. A gyerek állapota nem vészes, de azért meg kell nézze, sajnos minden összejött mára (én is beteg vagyok, párom vidéken, autó szervízben), nem tudunk lemenni a rendelésre. Ti mennyit szoktatok adni?
2017. márc. 9. 08:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
85%

Mikor mi így jártunk (egyszerre lett beteg a 3 gyerek és mi is, ráadásul elég szarul álltunk akkoriban anyagilag)), összekapartunk 2000 Ft-ot, amit a doktornő nem fogadott el, közölte, hogy ez a munkája és ahol gyerek van, ott van más helye annak a pénznek.

Szerintem ez az összeg tökéletesen megteszi. Anyósomhoz a háziorvos jár rendszeresen minden hónapban, ennél talán kicsit többet ad, de nem sokkal. És az rendszeres felügyelet, még vért is kijön levenni, ha labor kell.

Ne vidd túlzásba.

2017. márc. 9. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
86%
Én konkrètan rákérdeztem erre a doktornônél. Azt mondta 4-5 ezret szoktak adni. Így èn 5 ezret adok mindig.
2017. márc. 9. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
87%
Altalaban ismerosok 3.000 korul adnak. En meg nem hivtam ki.
2017. márc. 9. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
70%
Ha helyben van és nem más városba hordod a gyereket akkor ingyenes. Ha máshonnan jön akkor kell fizetni. A mi házi orvosunk nem kér pont ezért de a gyerek orvos 4.000 Ft-ot kér mivel más településre hordjuk a gyerekeket orvoshoz így ennyi a kiszallási díjja.
2017. márc. 9. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat, én 5000-re gondoltam első körben. (Egyébként Bp-en lakunk) Helyből jön, tudom, hogy elvileg nem kellene fizetni, de mégse kívánnám ingyen, mert nem annyira vészes a gyerek betegsége, hogy ne tudnám levinni, ha a többi körülmény nem lenne.
2017. márc. 9. 08:44
 6/12 anonim ***** válasza:
79%

Szintén Budapest, de másik kerületben rendel, jó fél órányira vagyunk tőle. Mi 5 ezret adunk, főleg, ha oltás van. De volt olyan, hogy oltani jött, a vizsgálat alapján piros volt a gyerek torka, ezért elhalasztotta az oltást egy héttel. Ezért az alkalomért nem fogadott el pénzt, mondván nem csinált semmit.


Ha körzetes orvos, akkor 2 rugó körül adnék csak, főleg, ha földrajzilag is közel van (nem kell átautóznia csúcsforgalomban három kerületen).

2017. márc. 9. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
78%
Mi egyszer hívtuk ki vasárnap a helyi körzeti orvost, 2000-t adtunk neki. Nem tudom ez sok-e vagy kevés.
2017. márc. 9. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
50%

amikor végzett, szimplán kérdezd meg, hogy mennyivel tartozol. megmondja.


én még sosem hívtam házhoz, ha nem tudtam menni, első körben mindig telefonos segítséget adott, és kérte, hogy ha az nem jön be, hívjam újra, majd megbeszéljük..

2017. márc. 9. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
71%

Ha a

Körzethez tartozik, nem kell fizetned. Neki ez benne van a munkaidejében. A rendelés előtt vagy rendelés után szoktak kimenni házhoz. Gondolom feltűnt hogy a rendelő pl. nyolctól délig van nyitva, na , másik 4 óra arra van , hogy kimenejen a betegekhez. Ezért nem kell külön fizetni. Onnan tudom mert voltam asszisztens háziorvos mellett. Ugyan az, mint amikor a védőnő kimegy házhoz, neki is fizetsz?

2017. márc. 9. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Akik szerint nem kell fizetni, azoktól kérdezném, nekik nem fogyaszt benzint az autójuk, vagy ingyen tankolnak, hogy az orvostól elvárják hogy a saját költségén menjen ki a beteghez? Nálunk egyébként fix díja van, 3000.
2017. márc. 9. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!