Mit reggelizzek?

Figyelt kérdés

Reggel 7 óta azon gondolkozom, hogy mit reggelizzek. Unom már a snassz szendvicset, rántottát, müzlit és társait... valami különleges ötletre lenne szükségem amiben nincs hal, nincs máj, nincs tojás.

Köszi ha adsz tippet!



2018. ápr. 11. 09:27
1 2
 1/13 anonim válasza:
67%
Amit a hutoben kapsz.
2018. ápr. 11. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Disznótoros
2018. ápr. 11. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
66%
Szörnyű, ennyi életképtelen embert, ilyen hülye kérdésekkel
2018. ápr. 11. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Aki nem képes válaszolni normálisan, az ne válaszoljon, hanem görgessen tovább.

Aki csak tapló módon tud megnyilvánulni, az görgessen tovább.

Akinek nem tetszik a kérdésem, görgessen tovább.

Azt kérdeztem, hogy mit reggelizzek, és nem azt, hogy milyen vagyok, meg milyen kérdésekre számítotok.

Nem az az életképtelen, aki tippeket vár, hanem a mai nép, akinek egy jó szó vagy pozitív gondolat nem esik ki az arcából.

Gondoltam tudtok 1-2 frappáns ötletet, de mit is vártam a gyakoritól? Újabban egy normális válasz sem érkezik semmilyen kérdésre, csak a beszólások, kötekedések, látatlanban lehurrogások...

Aki csak a kérdéstől eltérően tud válaszolni, az minek ír???!!!

Tiszt. kiv.

2018. ápr. 11. 09:48
 5/13 anonim ***** válasza:
65%
Péksüti +energia ital vagy gyümi lé
2018. ápr. 11. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
76%

Kár, hogy a tojás nem opció, az első ötletem baconös tojásmuffin lett volna vagy esetleg egy reggeli burrito vagy frittata/quiche. [link]


Esetleg valami hidegtálféleség párféle sajttal, kolbásszal/sonkával amit szeretsz, zöldségekkel? Én legalábbis nagyon szeretek így reggelizni, amikor ráérek. Amikor sietek, akkor van, hogy csak fogok egy tortillalapot, szórok rá sajtot, mellé sonkát vagy ami épp van otthon, félbehajtom és megpirítom mindkét oldalon a tűzhelyen egy serpenyőben.


Ha szereted az édes reggeliket, csinálhatsz például amerikai palacsintát vagy édes bundáskenyeret (french toast), ezek gyorsan megvannak.

2018. ápr. 11. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
55%

Előző, a palacsinta és a bundáskenyér is necces tojás nélkül, bár a vegánoknak rántottaemulációjuk is van...


Kérdező, értem, hogy ötleteket akarsz, de kvázi azt kérdezed pár korláttal, hogy mondjuk ételeket általánosan. Az egész gasztronómia kicsit sok lenne, még az egyszerű ételekre szűrve is. Mivel reggel is lehet bármit enni, amit máskor. Viszont az egyéni ízlés is számít. Azt sem tudom, szénhidrátbombát akarsz-e. Ha igen, nem tudok segíteni. Ha csak unod a rántottát... Nos, valószínűleg nem elég fantáziadúsak a rántottáid, ez egy sokoldalú étel :) (Éhes ember pedig nem unja, de én is hedonista vagyok, úgyhogy nem szóltam :D) De még én sem eszem rántottát minden egyes étkezésre (csak majdnem), annyi más tojásétel van s ezek gyorsan megvannak s reggeli típusú ételek, azt hiszem, annak is, akinek van ilyen kategória...

Ha tényleg kiesett a tojás, akkor mondjuk sajt zöldséggel és ha neked kell hozzá valami, kenyérrel vagy rizzsel vagy kölessel vagy valami. Apropó gabona, kásákat is ehetsz, millióféle van (még olajos magvakból is van helyettesítője erősen szénhidrátszegény étrendben, bár azok inkább csak névleg kásák).

Az ételeidet elnézve valószínűleg nem laktatna egy gyümölcsturmix, vagy mégis? Egy szép nagy, alapos turmix, diót is keverhetsz bele, tojást is (nekem a gyümölcsturmix csak gyümölcs, pici vízzel, hogy elinduljon a turmixolás, de elég lédúsnál az sem kell)...

Az egész naphoz kéne nézni, hogy milyen reggeli jó. Ha bajban vagy a fehérjebevitellel, nyilván a reggeliben is fókuszálj rá, már ha a baj azt jelenti,hogy kevés (mert pl. én folyton elszállok vele, ha nem ügyelek nagyon).

Nyers zöldséget valószínűleg pakolnék a reggelimbe, ha lenne olyanom, úgyhogy azt is ajánlom.

2018. ápr. 11. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm, a kommentem utáni válaszokra ment a zöld kéz.
2018. ápr. 11. 18:36
 9/13 anonim ***** válasza:
76%
tekerj tekercsekre parizert és egyél mellé camambert szeletet (tudom borzalmas vagyok de néha napján reggelire valami isteni egy lilahagymával :D )
2018. ápr. 11. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Jól hangzik!
2018. ápr. 11. 21:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!