Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Csak szerintem lesz egyre...

Csak szerintem lesz egyre rosszabb az üdítők minősége?

Figyelt kérdés

A következő cikk rendkívül megragadott, mert én is mindig ezeket tapasztaltam:

[link]

Szóval én még a Coca Colát raknám ide! Csak szerintem veszti el fokozatosan az ízét? Néha azt érzem, hogy mintha már csak színezett szódát innék, teljesen eltűnik a jól megszokott kóla íz. Én még emlékszem, amikor sokkal erősebb íze volt a Coca Cola nak. Még hogy eredeti íz...!!



2018. máj. 21. 22:15
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek. A tonic is siralmas, nekem az volt a kedvencem, de hát nyomokban sem hasonlít már önmagára. És az Almdudler is vacak lett.
2018. máj. 21. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
23%
Hamis nosztalgia. Az emberi természet része. Ha beismered magadnak, szégyellni fogod. Ha tagadod, dagonyázni fogsz benne, sorstársaiddal együtt.
2018. máj. 21. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Cola-t nem iszom a fantánál érzem ezt. A naracsnak mű íze lett. Régen ez volt a kedvencem most meg sem tudom inni. Cola-t rég ittam akkor jó íze volt,de nem iszok,mert komoly függőséget okozott régen és nagyon káros. Mondjuk a fanta sem sokkal egészségesebb.
2018. máj. 21. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Én kólaízűnek érzem a kólát, de főleg a brutál sok cukrot érzem rajta - sok éve abbahagytam az ilyesmi ivását és elhagytam a hozzáadott cukrot, megváltozott az édesigényem. Azt nem tudhatom, pont ugyanolyan-e, mivel rég volt, de igencsak ismerősként üdvözöltem sok év után, amikor nemrég megkóstoltam újra.


A csokik változnak sokat. Sokszor hirtelen (gondolom, változtatnak valamit), néha fene se tudja, lehet, hogy fokozatosan, de egyszercsak azt veszem észre, hogy aromázott borzalom az egész. Néha kiadnak klasszikus recept szerinti táblát, na az nosztalgikus és teljesen más, bár én a kettő közötti időszakot szerettem.

Persze itt is ritka a mintavétel a cukor elhagyása óta, de már korábban észrevettem, hogy túlaromázzák a csokikat.

2018. máj. 21. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Főleg a Milka csinálja valami borzalmas olyan édes,hogy meg sem lehet enni.
2018. máj. 21. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
30%
Miért a gyártók hibája, hogy a korral kezded elveszíteni az ízérzékelésed?
2018. máj. 22. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
93%

Nem csak a korral jar, valoban valtoznak az uditok.

En alapvetoen nagyon ritkan iszom mast a vizen kivul, de regebben pl narancso fantat szivesen uttam alkalomszeruen. Majd eveken at nem ittam meg, mert “higabb” lett, gyengebb az ize, a szine is egyre vilagosabb, nem izlett mar. Magyarorszagon is olyan, illetve a UK- ban elunk, itt is ilyen. Sot, most mar szinte az osszes edesitoszerrel (is) keszul, amitol ujabb mellekize van.


Sokaig en is azt hittem, hogy az en izlesem valtozott, de nem.

Tavaly vendegsegben talalkoztam ukrajnaban vasarolt fantaval, epp olyan, mint amire emlekeztem. Szonte sotet narancssarga szine van es eros az ize. A coca cola, sprite is a megszokott, regi izvilagu.

Azota kiprobaltam a lengyeleknel kaphato fantat, az is olyan, mint az ukran, illetve a “regi magyar”, mar a szine is mas, az ize pedig foleg.

Kerdezo, nezz korul, probald ki ezeket, ha nosztalgiazni akarsz.

2018. máj. 22. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak szerinted. Ezért is szoktam le az üdítőkről. Mondjuk én nem azt érzem, hogy kevesebb íze lenne, hanem egyre jobban kiérzem bennük a citromsavat, meg a többi mesterséges szutykot. A Coca Cola esetében például ahogy befejeztem az ivást, konkrétan savanykás érzés maradt mindig a számban, amit még egy pohár víz után is éreztem. Pedig gyerekként (úgy 10-12 éve) literszámra tudtam inni, és sosem éreztem ezt.
2018. máj. 22. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is!

Amikor visszajött a polcokra a Márka meggy, elégedetten tapasztaltam, hogy "olyan mint kölök koromban". Egy év múlva újra ittam (csak nyáron iszom ilyesmiket). Az volt az utolsó pohár belőle, olyan "finom" lett.

2018. máj. 22. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!