Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Bodzaszörp elkezdhet erjedni?...

Bodzaszörp elkezdhet erjedni? Lehet belőle bor vagy pálinka?

Figyelt kérdés
Készítettünk bodzaszörpöt. 1,5 literes palackokba öntöttük (lehet, hogy ez volt a baj). Egy pár napig jó is volt, de aztán azt vettük észre, hogy forr. (Már mint úgy forr, mint a bor). Megkóstoltuk így is, így is bodza íze van, de attól aggódom, hogy alkoholos lesz így. Alkoholos bodzát meg nem akarok inni. :D
2018. jún. 2. 21:52
 1/6 anonim ***** válasza:
62%
Dunsztba tettétek vagy adtatok hozzá valamilyen tartósítószert? Ha nem, akkor természetesen erjedni fog.
2018. jún. 2. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Duntszba volt
2018. jún. 2. 21:59
 3/6 anonim ***** válasza:
84%
Akkor nem sikerült a dunsztolás. Ha steril lenne a szörp, akkor nem erjedne.
2018. jún. 2. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
60%
Én megvenném,sose ittam még bodzabort :)
2018. jún. 3. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
60%
Ha le akarod állítani a forrást tegyél az üvegbe egy késhegynyi borként.
2018. jún. 3. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
46%
Bor lesz belőle. De milyen recept ez, hogy dunsztolod? Én hűvös helyen szoktam csak hagyni kiázni, cukor, citromkarika, citromsav, Na-Benzonat megy a lébe. Így pihen 6 napot, és kiváló szirup lesz belőle. Volt, hogy nem raktam bele tartósítót, de úgy sem forrt meg, mert nem volt rá ideje. Pár hétig úgy is eláll hűtőben.
2018. jún. 3. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!