Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Ha rendelkezesre allna sok...

Ha rendelkezesre allna sok balzsamecet, akkor mire hasznalnatok fel?

Figyelt kérdés

2018. jún. 4. 14:08
 1/6 anonim ***** válasza:
79%
Elcserelnem aranyrudakra.
2018. jún. 4. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem cserelik sajnos :(
2018. jún. 4. 14:15
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem romlik meg, szóval el lennék vele egy darabig. Pácoláshoz és salátákhoz használom. De vannak olyan sültek amit egyszerűen csak meglocsolok vele a végén. Szóval fogyogat. De kérdés mi nálad a nagy mennyiség, mert ha bontatlan, el is adhatod, vagy el is ajándékozhatod. Nekem pl. vannak itthon nagyon jó fajta, és igényes csomagolásúak is, amit ajándékba kaptam.
2018. jún. 4. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

1. szerintem nem gondolta komolyan, csak hülyéskedik.


Mennyire sok? Milyen márkájú? Elstartolt a nyár, lehet sok-sok salátát csinálni, kis rucola, paradicsom, mozzarella, rá - ha szereted - sok balzsamecet, ezt én akár mindennap meg tudnám enni könnyű vacsiként egy roséval, és ez csak egy ötlet. Egy pár percre, mittudomén, akár fél órára betenni hűtőbe, hogy hadd érjen össze, aztán egy kis roséval megeszegetni. Ha ezt (t)eszed 3 hónapig most nyáron vacsira, tuti elfogy a balzsamecet, hacsak nem 100 liter van belőle, vagy több...amúgy ha sok, akkor elosztogatnám barátoknak, meg annak, aki kér esetleg belőle.

2018. jún. 4. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Most is elég sok balzsamecetet használok.

Salátákat ízesítek vele

A Sült céklát, vagy répát el sem tudom képzelni nélküle.

A Házi lilahagyma lekvár, vagy a füge- körte- szilva- chutney elengedhetetlen összetevője.

A házi ketchupbol sem maradhat ki.

A balzsamecetből készülhet sűrű szósz is, balzsamecet-krém, ami sajtokhoz, pástétomokhoz is nagyon jól illik, de csokoládérémek, csokihabok kiegészítője is lehet. Ennél persze egyszerűbb ételeket is egészen más dimenzióba emelhetünk a balzsamecet-szósszal: grillezett zöldség vagy hirtelensült húsok, roston sült gomolya mellé is isteni.


Végül egy aktuális recept, üdítő nyári finomság:


Forgasd a félbevágott epret ízlés szerint barna cukorba, három bögre gyümölcshöz két teáskanál balzsamecetet adva tedd a hűtőbe! Harminc perc múlva oszd el a gyümölcsöt egy-egy adag citromfagyi tetején.

2018. jún. 4. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

4-5 uvegnyi van, nekem ez mar mennyiseg, foleg, hogy nem tudom mire hasznositani.


Hulyesegbol miert irnek ki ilyet?

2018. jún. 4. 15:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!