Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Tudnátok egyszerű receptet...

Tudnátok egyszerű receptet fagyigéphez? 😊

Figyelt kérdés

A napokban vettem a gépet, van hozzá pár recept, de egy alap recept érdekelne, amit úgy ízesítek, ahogy én szeretnék.

Persze ha van más bevált recepted, azt is szívesen fogadom. 😁

Köszönöm 🤗



2018. jún. 10. 14:28
 1/2 anonim ***** válasza:

Nekem ez a recept vált be legjobban, eper helyett bármilyen pürésített gyümölccsel elkészíthető.


Mascarponés eperfagyi


Hozzávalók:

50dkg eper

20dkg porcukor

1 csomag vaníliás cukor

25dkg mascarpone

1 evőkanál citromlé

2 dl tejszín


Elkészítése:

1. Az epret alaposan megmossuk, botmixerrel, vagy turmixgéppel pürésítjük.


2. A tejszínből kemény habot verünk, majd hozzákeverjük a mascarponét.


3. A pürésített eperhez hozzákeverjük a cukrot, vaníliás cukrot és a citromlét. A keveréket egynegyed-háromnegyed arányban kettéválasztjuk.


4. Az eper háromnegyed részét a tejszínhabhoz adjuk. Fagylaltgépbe öntjük, jól kikeverjük benne, amíg már majdnem megfagy, de még keverhető. Aztán laza mozdulatokkal úgy, hogy ne keveredjen el teljesen, hanem a massza határozottan többszínű, csíkos maradjon, beleforgatjuk a fagyiba a félretett epervelőt.


5. Az így elkészült masszát mélyhűtőbe tesszük, és megfagyasztjuk.

2018. jún. 10. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 bellu56 válasza:

Egy egyszerű recept Aldis fagyigépbe


20 dkg eper

1 db nagyobb banán

200 ml min.30%-os tejszín


A gyümölcsöket majdnem fagyasztom. Aprítógépben porcukorral (ízlés szerint), 1 evőkanál citromlével, édes ide illő likőrrel (pld. Tripli sec) pépesítem, utána megy a hűtőbe, amíg fel nem verem a hideg tejszínt.A felvert tejszínbe keverem az összetört hideg gyümiket. Betöltöm az előkészített fagyigépbe kb. 20 perc után kész. Esszük, a maradék megy a mélyhűtőbe. A gyümik mással is helyettesíthetők, de a banán, kell,mert sűríti a pépet.


Csoki fagyi

20 dkg étcsoki, akár töltött is lehet.

0,5 dl 1,5%-os tej

porcukor

1 tojás sárgája

vaníliás cukor

Rum, vagy valami édes likőr

200 ml 30%-os habtejszín


Gőz fölött, vagy tejforralóban, a féldeci tejben felolvasztjuk a csokit, hozzá adjuk az ízlés szerinti cukrot, likőrt. Felolvadás után hozzákeverjük a tojás sárgáját, tejsínt. Forrás pontig hevítjük. Vigyázz, fel ne forrald ! Utána megy a hűtőbe, mélyhűtőbe.

Fagyi gépbe töltés elött a legmagasabb fokozaton fel kell verni a masszát.

Utána fagyigép.

2020. jún. 9. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!