Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Mit lehet készíteni liszt és...

Mit lehet készíteni liszt és olaj felhasználásából?

Figyelt kérdés

1hete késik a fizetésünk, és már nincs ennivalónk. Holnap reméljük jön, még van rizsünk, tésztánk, kis margarin. Pár zöldség a kertben.

Valami jó kenyér féle kellene, élesztő elfogyott. Sütőpor még van.


2018. júl. 29. 07:36
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Sütőporos kenyeret is süthetsz, neten van több recept.

Rizst felhasználhatod zöldséges rizsnek, tésztát is készíthetsz zöldségekkel, zöldségeket ki is ránthatod lisztbe panírozva, ha van otthon 1 db tojás.

2018. júl. 29. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Itt egy recept, amihez alig kell hozzávaló.

[link]

Ha esetleg van tej, kevés ecettel készíthetsz írót, akkor ez is elkészíthető

[link]

2018. júl. 29. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Tojás nincs. Igen a bodaggal szemezek. :)
2018. júl. 29. 07:56
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Tegnap este próbáltam ki:

Pupusa:

- 30 dk liszt

- 1 tk sütőpor

- 1 tk só

- 0,5 dl olaj

- 1,2 dl langyos víz


Összekutyulok, annyi vizet tégy hozzá, hogy olyan könnyen kezelhető tészta legyen belőle. Elnyújtod kb. 1 cm-es vastagságra, szaggatod vagy darabolod, teljes üres palacsinta sütőben, teflon serpenyőben meg tudod sütni.


Margarinnal kentem meg, tetejére egy karika paradicsom. Tökéletes kaja!!


A 30 dkg lisztből 8 db kerek lapocska sült ki, kb. olyan vastag és nagy lett, mint a formakenyér.


A rizst főzd meg, a zöldséget (répa-gyökér-karalábé-káposzta) mi van a kertben??? párold meg, csinálj velük zöldséges rizst, egy kis fűszerrel.


Írd meg, milyen zöldségek vannak a kertben, talán akkor többet is tudunk segíteni!

2018. júl. 29. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Liszt+víz+pici só, semmi egyéb nem kell bele - olajban, de akár sütőben is kisüthető. Kenyérszerű lesz, frissen egészen finom. Mézzel, lekvárral, margarinnal ehető, amit épp találsz a szekrényben.


Ha van otthon búzadara, akkor lehet készíteni hasonlót, mint a tejbegríz, csak vízzel. Ha cukorral készül, mint a tejbegríz, akkor mehet rá cukor, kakaó, fahéj, akár lekvár is, csak főzésnél picit több cukor kell bele, mint a normális verzióba.

Sósan készítve olyan puliszka-szerű lesz, nekem az annyira nem jött be.

2018. júl. 29. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
2018. júl. 29. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Bocsi 1-es!

Most látom, hogy a zöldséges rizst te is írtad!

Mellé egy kis paradicsom saláta, és rögtön nem lesz annyira száraz a rizs!

2018. júl. 29. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Készítem a bodagszerűséget. 1kg liszt, vagy fél liter meleg víz, sütőpor, olaj, só...

Kenyérszerű az állag, most pihen.

Szedtem paprikát paradicsomot hagymàt és egy kis sárgarépát. A karalábé szerintem fás. Lecsósan elkészítem és reménykedek hogy holnap jön a pénz.

Szomorú hogy emberek így élnek ebben az országban. DOLGOZÓ emberek.

2018. júl. 29. 09:00
 9/10 anonim ***** válasza:
7%

Olajos lisztet.

Biztos nagyon finom lesz.

2018. júl. 29. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha van prézli, vagy búzadara, megpirítod, a tésztát kifőzöd, akkor még a morzsás tészta is jó lesz egy evésre! Különösen, ha egy kis lekvár is akadna még a tetejére, vagy porcukor!
2018. júl. 29. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!