Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Csak nekem nehéz úgy enni, ha...

Csak nekem nehéz úgy enni, ha nem iszom közben, mitől van ez?

Figyelt kérdés
Azt vettem észre, hogy mások, vagy kaja előtt vagy utân szoktak inni. Én meg alig tudok úgy enni, ha nem iszom közben. Más is van így?
2018. júl. 31. 13:03
 1/9 anonim ***** válasza:
89%
nem tudom. nem termelődik túl kevés nyál a szádban?
2018. júl. 31. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
97%
Iszol eleget amúgy? Mármint nem evéskor hanem az evések közti időben. Lehet ki vagy száradva nem termelődik elég nyálad vagy ilyesmi.
2018. júl. 31. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
88%
Én is szoktam közben, persze nem folyamatosan. 1-2 szünetet tartok evés közben, olyankor iszom pár korty vizet. Ha kezdek jól lakni, de még meg akarom enni a maradékot, olyankor is iszok vizet. :D
2018. júl. 31. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
100%
Ugyan ilyen vagyok mint te, de eddig el sem gondolkoztam ezen :D
2018. júl. 31. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
67%

Ha nem olyasmi szervi problémád van, mint amit már előttem leírtak, akkor lehet ez egy berögzült rossz szokás is.

Bár ha duci vagy, akkor kifejezetten hasznos, de ha sovány vagy, akkor káros.

Látok gyerekeket, akiknek úgy terítenek, hogy kitöltik a vizet, vagy az üdítőt a kaja mellé, az meg iszogat közben.

Ha te is így voltál etetve, akkor ezt szoktad meg.

Mi a húgommal nem kaptunk semmit inni evés előtt meg közben, mert rossz evők voltunk, ezért felnőttként sem igényeljük.

2018. júl. 31. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
49%
Nem is értem a kérdésedet. Ez a normális.
2018. júl. 31. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
49%

És egészséges is. Könnyebb sz emésztésa és a felszívódás is.

Az a rossz szokás, ha rászolnak valakire, jogyhogy ne igyon evés közben.

2018. júl. 31. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Nálam változó. Simán tudok enni ivás nélkül s nekem az a normális, de néha szomjasabb vagyok, illetve sok ételem eléggé nedves. Száraz ételhez szerintem sokan szeretnek inni, bár van, akinek utólag is megteszi.

Érdekes, hogy neked muszáj inni, de ahogy írták, lehet, hogy egyszerűen így szoktad meg. A régi szokások nagyon erősek tudnak lenni.

2018. júl. 31. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is mindig így vagyok vele. Csak az a baj, hogy annyit iszok h kajából közben meg kevés fogy😅
2018. aug. 1. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!