Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Hol tudok olyan müzlitvenni...

Hol tudok olyan müzlitvenni ami egy kicsit egészségesebb?

Figyelt kérdés
Pontosabban olyan hogy az alapja zab, van benne aszalt gyümölcs meg magvak. De az egyetlen ilyen fajta müzli amivel találkoztam tele volt nyomva mazsolával. Szinte 50% mazsola volt. Van ilyen müzli ?
2018. aug. 26. 20:57
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát most nem tudok sokat segíteni, de.. Vagy 5 éve volt az Aldiban (nem tudom sajátmárkás-e) ilyen fekete zacskóban elég jó minőségű mű müzli. Finom is volt de Jó ideje nem járok már Aldiba nem tudom van-e még
2018. aug. 26. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem mű müzli akart lenni :D tök természetes volt, voltak benne magvak meg ilyenek :D nem emlékszem pontosan de nem volt telenyomatva mazsolával
2018. aug. 26. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez a granola házilag elkészíthető a hozzávalókat kedvedre változtatatod. Így pontosan az lesz benne amit szeretnél.

Hozzávalók:

4 bögre zabpehely

1.5 bögre natúr magvak

0.5 bögre aszalt gyümölcs

10 dkg eritrit

2 db tojásfehérje

2 evőkanál kókuszzsír

2 teáskanál fahéj

1 mokkáskanál só

vaníliaaroma

kókuszpehely


A zabpelyhet vegyítsd a magvakkal és a kókuszpehellyel. A kókuszzsírt olvaszd fel, keverd össze a villával felvert tojásfehérjével, majd add hozzá a vaníliát, az eritritet, a fahéjat és sót. Öntsd a magvakra, majd egy tepsit bélelj ki sütőpapírral, és egyengesd bele a keveréket.

Told az előmelegített sütőbe, és 160 fokon süsd 20-25 percig. Többször forgasd át, hogy egyenletesen piruljon. Rakd hozzá az aszalt gyümölcsöket, majd, amikor kihűl a keverék, tedd üvegbe, és jól zárd le.

2018. aug. 26. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Müllerbe nézz be, nagyon jó müzlik vannak.
2018. aug. 27. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Az Aldiban és a Müllerben is találsz ilyesfélét.
2018. aug. 27. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

DM-ben vannak ilyen müzlik. :)

Az Aldiban van egy sajátmárkás (Knusperone azt hiszem) müzli, aminek 32%-a gyümölcs. Van benne mazsola, aszalt banán, mogyoró, zab, kukoricapehely.

2018. aug. 27. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A mazsola nekem nagyopn egészséges megfelelő mennyiségben, de ha más okból nem tetszik, akkor készíts magadnak müzlit, csak összekeversz pár alapanyagot, olyan arányban, ahogy akarod :) Az a biztos.
2018. aug. 27. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én is magamnak csinálom, ahogy írták előbb csak tojás nélkül és 70 fokon hőlégkeveréses sütőben.
2018. aug. 28. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én is magamnak csinálom.

Van benne zabpehely, búzacsíra, tönköly pehely, banánchips, almachips, mazsola. De általában az alapján van összeválogatva az összetevője, hogy mit kapok a boltban.

2018. aug. 28. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!