Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Nyers gombától hasfájás?

Nyers gombától hasfájás?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Reggel nagyon gyorsan csináltam egy szendvicset és nem tudom, hogy a gomba jó ötlet volt e?

Ez volt benne

Teljes kiö. Zsömle

Sajtkrém

Saláta

Sajt

Sonka

Paradicom

Uborka

Gomba


És egész délutám fáj a hasam! Lehet, hogy a gombától, hogy nersem tettem bele?

Csináltam már ilyen szendvicset de mindig megpirítottam a gombát csak most össze vesztem a barátnőmmel és kidobtam a tűzhelyet mert ő imád főzni!


2018. aug. 29. 18:21
 1/6 anonim ***** válasza:
26%

Van olyan gomba, ami nyersen mérgező - gyűrűs tuskógomba, bizonyos pereszke és tinórú-fajták. A bolti gombának viszont elviekben nem kéne ilyet okoznia, lehet, hogy már le volt járva a sajt vagy a sonka.

Ha magad szedte gombáról van szó, az necces, haverom is járt már így. Errefelé nincs gyilkosgalóca ugyan, de van hánytató galambgomba /Russula emetica/ és kulaízű galambgomba /Russula faecesgustum/ amik bajt okozhatnak. Okoztak is, 2-3 napos gyalogfosást szerencsétlennek.

2018. aug. 29. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem volt lejárva semmi se mindent tegnap vettem! A gomba meg szeletelt csiperke volt!
2018. aug. 29. 18:29
 3/6 anonim ***** válasza:
51%
Hmmmm. Akkor nem az étel okozhatta, és biztos, hogy nem a gomba. Ha üres gyomorra egyszerre eszel sokat, a megrekedt levegő okozhat görcsöket, még erre tudok gondolni.
2018. aug. 29. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
76%

A nyers gomba OKOZHAT hasfájást, mert igen nehezen emészthetö a böre. Aki kicsit is érzékenyebb, az akár masszív hasmenést is kaphat töle, annak ellenére, hogy tökéltesen rendben volt a gomba.

A kérdésed alapján te is nehezen tudod emészteni, ezért legközelebb inkább szeletekre vágva pirítsd meg elöre és úgy tedd a szendvicsbe.

(Mellesleg a gombát nem érdemes nyersen enni, mert úgy a benne lévö tápanyagok jóformán nem szívódnak fel, kicsit sütve/fözve viszont igen)

2018. aug. 29. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A nyers gomba okozhat hasfájást, mert nagyon nehezen emészthető még úgy is, ha megfőzöd.
2018. aug. 29. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Negezen emesztheto meg akkor is, ha nem nyers, foleg ha rajta hagyod a hejat
2018. aug. 31. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!