Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Filteres tea főzését milyen...

Filteres tea főzését milyen eszközzel oldjátok meg?

Figyelt kérdés

Ideje lecserélnem a jó öreg "fütyülös", gázon használt teafőzőmet, és egy vízforraló, illetve egy filteres kávéfőző között vacillálok.

Alapból onnan indulok ki, hogy több csészére való teát szoktam készíteni, így tárolni kellene valahol. Tehát a vízforralóban nem maradhatna, kellene mellé egy kancsó. Munkahelyemen a kollégák kávéfőzőben csinálnak reggelenként teát, és ez elgondolkodtatott, hogy érdemesebb lenne akkor már egy ilyen megoldást választani.


Ti hogy főzitek a teát? Ez a kávéfőzős megoldás mennyire jó hosszútávon?



2018. szept. 28. 20:00
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én egy sima kislábasban forralom fel a vizet, és azt öntöm a bögrébe a teafilterre. Semmi probléma nincs e megoldással.
2018. szept. 28. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
93%
Én a vízforraló + termoszkanna mellett vagyok.
2018. szept. 28. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Van egy fél literes nagy bögrém.Vízforralóban megcsinálom hozzá a vizet.Ha 2 decis pohárban iszom,akkor azt mikróban melegítem.Ritkán iszok teát amúgy,pedig szeretem,de nincs meg a napi rutinok között.
2018. szept. 28. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
86%
A kávéfőző után kávé íze (is) lesz a teádnak. Nem javaslom. Vízforraló, majd kiöntő.
2018. szept. 29. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nem vagyok kávés, így a gépet kizárólag teafőzésre használnám.
2018. szept. 30. 10:32
 6/7 anonim ***** válasza:

Én is vízforralóban szoktam melegíteni hozzá a vizet, onnét kiöntöm a bögrébe, és abban áztatom ki a filtert! Sima teafőző gép tudtommal nem létezik, legfeljebb egy új, modern kinézetű teáskannát tudnál venni, ha viszont mindenképp gép kell, akkor egyetlen ilyet ismerek, ez egy kávé-tea főző kombó:

Orion OCCM-4616

2018. nov. 13. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Szia!


Én is pont most készülök váltani, az utolsó által említett géptípusra, én is csak ezt találtam ami teát is főz. Illetve egyet még, de az drága volt.

Ez valóban csak akkor jó ötlet, ha filteres kávét nem főzöl le vele, mert akkor kávé íze lesz a teának. (Ez egy részen található)

Viszont a másik oldalán őrölt kávét lehet főzni, a vendégeknek amúgy is ezt adnám, filteres kávé nem finom.

2018. nov. 30. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!