Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Egyedül élő párok! Ti mennyibő...

Egyedül élő párok! Ti mennyiből oldjátok meg havonta az étkezéseket?

Figyelt kérdés

Ebből az összegből milyen színvonalon étkeztek?

Milyen praktikákkal tudtok jól gazdálkodni belőle?


Köszönöm előre is


2014. máj. 18. 13:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
79%
Hogy egyedül élő párok, nem teljesen értem a kérdést?
2014. máj. 18. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
78%
Én teljesen egyedül élek, azaz nem párkapcsolatban, de amíg abban voltam addig is az én étkezési kiadásaim havi 20eFtra jöttek ki. Ebből reggelizek és egyszeri főtt ételt eszek ebédre, vacsizni nem szoktam alapból se. Nem veszek mindig húst, egyszerre vásárolok be, tehát ha módom van rá, akkor egész hónapra előre, és főleg zöldséges ill. tésztás ételeket főzök. Amíg párkapcsolatban voltam úgy többre jött ki, de a párom többet is evett, mint én, és ugye munkahelyén is több ételre volt szüksége, mint nekem...úgy kb. 50-60eFtra jött ki egy hónapra. Ő felváltva vagy vitt be magával szendvicseket, vagy benti menzán evett, reggelizni nem reggelizett itthon, de este elég sokat evett, volt hogy egy fazéknyit is. Építőiparban dolgozott, szóval kellett is neki az energia. :)
2014. máj. 18. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Úgy értem, szülők, gyerek, és egyéb nélkül élő párok...
2014. máj. 18. 13:33
 4/12 anonim ***** válasza:
93%

Havi 60-70.. Ebebn a mindennapi tisztálkodási szerek is benne vannak( tusfürdő, fogkrém...stb)


Mindig van itthon zöldség, gyümölcs, egészen sok húst eszünk, változatosan eszünk. Nem azt mondom, hogy luxus kajákat, odafigyelünk mit mennyiért veszünk meg,mde az étkezésen nem igazán spórolunk.... De úgybigen, hogy az akciőknalapján állítomm össze a menüt, mi főzünk, ha valami megmarad, akkor megpróbálom elhasznalni másként...hogy változatos legyen...

2014. máj. 18. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
93%

55-60 ezer forint megy el kettőnkre kb., néha több, néha kevesebb, a lassabban romlandókból (rizs, zabpehely stb.) mindig nagyobb készlet van itthon.

Igyekszünk jó minőségű termékeket vásárolni, amiből lehet, hazait/bio terméket/megbízható helyről származót veszünk, hetente minimum kétszer eszünk húst, és sok zöldséget is fogyasztunk.

2014. máj. 18. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
90%
40 ezret költünk havi átlagban élelmiszerre, saját disznóink/kecskéink/tyúkjaink vannak, szóval hús, hurka, kolbász, szalonna, tojás, kecsketej, kecskesajt az mind házi, de a 40 ezerbe bele van számolva az állatok etetésének költsége is. Reggelire általában bundáskenyeret eszünk, ebédre mindig húsos étel van, vacsorára különféle ízesítésű kecskesajtok, kolbász, szalonna, tükörtojás, zöldségek a veteményeskertből. Étterembe nem szoktunk járni, mindent magunk készítünk el.
2014. máj. 18. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
90%

Ketten a férjemmel kb. 80.000 Ft-ot költünk kajåra, de ebbe minden benne van (étterem, otthon főzés, kajarendelés, alapanyagok). Mondjuk mi hétközbe ritkán főzünk, mert reggeltől estig vagy késő délutánig dolgozunk, úton vagyunk, tehát legtöbbször házon kívül étkezünk.

Spórolni úgy lehet szerintem, ha az ember olcsó de azért jó minőségű alapanyagokból saját maga főz. Az is egy praktika, ha az ember megtervezi előre a heti menüt és bevásárlólistával célirányosan csak azt veszi meg ami kell és amit biztos felhasznál.

2014. máj. 18. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
55%
Mi is ketten élünk a férjemmel, átlagosan havi 30-40.000 Ft megy el az étkezésre. A férjem és én is hordunk szendvicset a munkahelyünkre, esténként mindig főtt ételt eszünk, általában azt, amit megkívánunk. Benne van hétvégén a reggeli, ebéd, vacsora is.(Hétköznap napközben a szendvicset esszük, este a főtt ételt.) Havonta-kéthavonta járunk pizzériába vagy étterembe is, ebben az összegben az is benne van. Igyekszünk jó minőségű alapanyagokat vásárolni, de lehetőleg nem a legdrágábbakat.
2014. máj. 18. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
65%

Húszer, két főre. Figyeljük az akciókat, sokat vásárolunk a piacon. Főzni szoktam, étterembe nem megyünk. Napi 3 étkezés meg van, minden nap van meleg étel, bár van amit több napig eszünk, mert nem lehetne belőle keveset főzni (pörköltök, levesek). Figyelünk arra, hogy ne dobjunk ki semmit, hanem ha megmarad valami, és már nincs kedvünk hozzá, akkor főzök belőle mást, vagy megy a fagyóba. Sok idényzöldséget eszünk, azt vesszük ami a legszükségesebb. Kész, félkész, intastant stb ételeket nem veszünk, hanem elkészítjük otthon. Szerencsések vagyunk egyébként, mert egyikőnknek sincs ételallergiája, nem vagyunk válogatósak sem. Elkülönítve tároljuk a konyhapénzt, akkor megyünk vásárolni, ha muszáj, akkor is listával. Nem veszünk semmilyen rágcsát, ásványvizet, cukrozott üdítőt. Csapvizet iszunk, néha háziszörpöt.

Sokan elszörnyednek az összeg hallatán, de nem éhezünk, koplalunk, csak meg kell tervezni a kiadásokat. Mi így spórolunk, és bevállik. Sütni heti egyszer szoktam, húsos étel heti 2-3 alkalommal minimum kerül az asztalra, de mindig van otthon felvágott is.

2014. máj. 18. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Kn. 60.000-et költünk, ebből nagyon változatosan étkezünk szerencsére, mivel húsétel kb. heti 1x kerül az asztalra, ritkán 2x, ezenkívül a párom elfogyaszt egy héten 100-150g felvágottat még.


Szóval elsősorban zöldségekből, gyümölcsökből, tejtermékekből, magvakból, hüvelyesekből, különféle tésztákból (pl. olaszországból szoktunk rendelni többféle kézműves, bio tésztát), rizsfajtákból áll az étrendünk. Sokszor kapunk ismerősöktől házi tojást, tejet is. Nyáron-kora ősszel a legtöbb zöldség a saját kertünkből kerül ki.


Igazából nem szorulunk praktikákra a gazdálkodáshoz, ennél többet is megengedhetnénk magunknak, így kényelmes.

2014. máj. 18. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!