Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Miért eszünk nyulat, lovat,...

Miért eszünk nyulat, lovat, tehenet, disznót, csirkét, pulykát, őzet, fácánt, galambot, és nem kutyát, macskát, tengerimalacot?

Figyelt kérdés
Megennétek a kutyát, macskát, tengerimalacot? Ha nem, miért nem?

2018. okt. 30. 09:52
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
53%

lovat, fácánt, galambot, nyulat, őzet én nem eszek

csak disznót, csirkét és marhát



a tengerimalac az pici, nincs rajta sok hús

a többi kutya és macska nálunk háziállat nem pedig étel

2018. okt. 30. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
68%

A kutyának és macskának rossz ízű a húsa. A lovat nem szeretem, sokszor a fűszerezés után is édeskés ízt érzek. Azokban a kultúrákban ahol megeszik a kutyákat sokszor nagy volt a szegénység, a fehérjeforrások is korlátozottak voltak. Egy-egy kg hús a túlélést jelenthette abban a környezetben. Manapság ez nem olyan gyakori de megmaradt a szokás. A tengerimalacot is megeszik egyébként, jártam olyan helyen ahol megcsinálták. Ez egy nyugati dolog, hogy há de a Morzsit se eszed meg miért eszel akkor húst? A boci más?


Az a helyzet ahol az embereknek sok ideje van és nem kell a mindennapi megélhetésre gondolni 0/24-ben ott elkezdenek gondolkodni, ami alapjában véve nem rossz. Csak soha nem jó a megközelítés érzelmi alapon semmiben nem lehet dönteni. Mert te a Böske tehenet kedveled és okos és fáj a szíved, persze megértem. De keletebbre ez nem kérdés. Ami mozog az kaja. Nézd meg milyen nehéz a hagyományokat kiölni egy népből, láttad a kínai emberek milyen állatkerteket építenek? Hogy viszonyulnak az állatokhoz? Az már az állatkínzás kategória. Ha már gondolkodunk akkor gondolkodjunk érzelmektől mentesen, logikusan, nem a végletekben látva a megoldást. HA egyet ezsel mindet edd meg! Ha egyet nem akkor egyiket se! A világ nem fekete és fehér.


A válaszom pedig röviden: Ha rákényszerülnék téged is megennélek. Így hogy választhatok a kutya macska tengerimalac és te is megmenekülsz.

2018. okt. 30. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim válasza:
13%
Azért mert nem vagyunk kínaiak.
2018. okt. 30. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
95%
Pedig régen még az ürgét is megették. És még ki tudja mi mindent. Jobb, élhetőbb világ van, már nem kényszerülünk ilyesmire.
2018. okt. 30. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

Vannak olyan hegységek ahol ínyenc fogás a tengerimalac.

Amúgy a válasz a kérdésre: mert különböző térségben különböző szokások alakultak ki, így valaki eszi a marhát, valaki meg istenként tiszteli.

:)

2018. okt. 30. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

Van, ahol a kutya, macska, tengerimalac - söt kígyó, gyíkok, rovarok, giliszta - teljesen normális hús és a disznó, kacsa meg undorító nekik, mert koszban élö állatok.


Ez kizárólag megszokás kérdése, amit a környezeteben szokás fogyasztani, az számodra ehetö, ami meg nem, azt nehezen fogadja el a legtöbb ember.

2018. okt. 30. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
Mi olyan világban élünk, amiben megválaszthatjuk mit eszünk. Ezért esszük azokat az állatokat amiknek a fogyasztását a szüleinktől, őseinktől tanultuk. Hidd el, ha rá lennénk szorulva megennénk a kutyát és a macskát is. Volt erre nem egy példa a történelem során, sőt. Az ember az életben maradásért sok mindenre képes. Csak addig "válogatunk" amíg megtehetjük. Addig viszont mindenkinek szíve joga.
2018. okt. 30. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
82%

Bármelyiket megenném, sőt a majmot is, miért ne?

De ha lehet, akkor egyiket sem. A disznó a kedvencem, de az egy kedves, intelligens állat, így elvi okokból nem eszem. A többieket pedig nem szeretem, nagy általánosságban. Úgyhogy nem szoktam húst enni.


Nagyon szívesen megkóstolnám a tengerimalacot, nem értem, miben rosszabb, mint a rendes malac, mindkettőt lehet házikedvencként tartani, csak a rendes disznó sokkal intelligensebb, közelebb áll hozzánk. A magyar szokások pont nem érdekelnek...


A ragadozók állítólag nem jó ízűek, hacsak nem halak, de múltkor a kutyalevest finomnak írták le emberek (rákerestem a leggusztustalanabb ételekre, s ott voltak teljesen OK ételek is, mint ez. nem mondom, annyira nem vonzana, de ugyanúgy állat, semmi logika nincs a megkülönböztetésben számomra. azt még értem, hogy embert nem akarunk enni, az saját faj és nehéz is lenne minőségihez hozzájutni és nem kerülni börtönbe, de a többi...).

2018. okt. 30. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
75%
A ragadozóknak nem finom a húsuk. Van, amit pedig nem szokás. De szükségből bármelyiket meg lehetne enni.
2018. okt. 30. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
70%
Ha az éhhalál fenyegetne megennék bármit. De jól írták: ragadozók húsát nem esszük és kész! Vagy te igen? Halak nem játszanak.
2018. okt. 30. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!