Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » A verebet, városi galambot...

A verebet, városi galambot meg lehet enni?

Figyelt kérdés
Hó végére mindig elfogy a pénzem, így télen a közepére is és nem tudok kaját venni. Volt itthon krumpli és répa, de elfogyott az is. Csak olaj, zsír és liszt van fizuig pedig 1 hét, már tegnap sem ettem semmit. Ha légpuskával lövök verebet/galambot a kertben az ehető, mert máshonnan nem tudok kaját szerezni, dalán pecázni próbálhstok még csak nincsen csalinak való. Faluban pedig kját sem adnak ilyen támogató szolgálatok. Szomszédba pedig nincs pofám kérni, mert a wifit is ők engedik használni az egyiket. Amúgy eszembe jutott, hogy van még alma és egy fej káposzta is meg cukor, de ez nind. 1 hétre nem elég. Amúgy jogi köcetkezménye lehet hogy megeszem a verebet?
2016. okt. 24. 15:35
 1/9 anonim ***** válasza:
persze, meg lehet enni
2016. okt. 24. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
85%
Veréb úgy tudom védett állat, azt nem eheted meg, nem bánthatod.
2016. okt. 24. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
81%

A veréb védett,eszmei értéke 25000 Ft.

A helyi önkormányzat gondoskodik szociális étkeztetésről.

2016. okt. 24. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Trafó1 ***** válasza:
52%

Ez szerintem csak provokatív kérdés.

Netre van pénz kenyérre nincs.

Remélem van mobilod mert az fontosabb mint a kaja.

2016. okt. 24. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
91%

A verébért seggbe rúgnak, ha valaki feljelent, városi galamb meg falun nem él, csak tenyésztők galambjai, akik szintén elkapnák a gatyádat, ha rájönnek, hogy kilövöd a galambjaikat.Varjút sem szabad lőni, pedig az kiadósabb lenne egykét verébnél...

Próbáld meg beosztani a pénzedet, és tényleg lehet az önkormányzathoz is fordulni, ha indokolt, segíthetnek.

2016. okt. 24. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
60%

[link]


Ez a gerle, nem védett...


Ami van otthon, abból tudsz sütni Lavas kenyeret:


[link]

Vékonyan kikent palacsinta sütőben sütheted.


A begyúrt tésztát nyersen is tudod a hűtőben tárolni, nem feltétlenül kell egyszerre kisütni az összeset.

2016. okt. 24. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
48%
Úr isten milyen agytrösztök vannak itt. Falun nics galamb. Csak városban . Néha ki kellene mozdulnod rögtön rájönnél hogy a nagyvároson kívül is élnek álltok és még emberek is
2016. okt. 24. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
55%

Milyen érdekes a mai ember, a netet meg tudja oldani, de a kaját nem. Akkor inkább galambot, a veréb fogyóban van egész európában és védett is.

Ez így a modern társadalomban állatkínzásnak minősül.

Állatot ölni az éhhalál határán lehet tudnék, de még nem kerültem éppen oda. Először inkább loptam, kunyeráltam valamit.

Amúgy összeszedhetsz egy kis szalmonellát is.

Süssél lángost, tartsál tyúkot, tojik tojást. Lopjál tojást.

100-200 forintod sincs? Vehetnél vmi laskát, rizset, káposztával.

Nekem kicsit abszurdnak tűnik ez a világ, interneten kér segítséget, mert nincs mit egyen, hogy hogyan kezdjen vadászni, míg mázsaszámra dobják ki a húsokat, kajákat a bevásárlóközpontok, üzletek.

2016. okt. 25. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Légpuska is van, bele a sörét is van... pecázós hely, lehetőség is van... akkor csak kukacot kell a földből kiásni, és már csali is van!!!
2016. okt. 25. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!