Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Az ananász csíp? Valakinek...

Az ananász csíp? Valakinek hasonló tapasztalat?

Figyelt kérdés
Tegnap felvágtam egyet, a felét megettem, és olyan volt, mintha folyamatosan csípné valami a nyelvem, meg a szájpadlásom. Mint a kiwinél, mikor a külső szőrös részt nyalod meg véletlenül.
2010. jún. 24. 23:43
 1/10 anonim ***** válasza:
Lehet hogy túl érett volt és kezdett murcisodni?
2010. jún. 24. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Velem is volt, mikor túl sokat ettem.
2010. jún. 25. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
igen csíp, azért én jobb szeretem a konzervet, az finomabb :)
2010. jún. 25. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nem nézted meg utána a nyelved? Az enyémet véresre marja. A konzerv valóban nem csinálja ezt, de nem is olyan finom, mint a friss.
2010. jún. 25. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
A konzerv egy cukrozott szar:D A friss akkor marja kicsit a nyelvem ha sokat eszem, mivel savas. De azért nem véresre, csak érzem.
2010. jún. 25. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Tehát a savasság miatt volt. Köszi, most ettem először, és nem erre számítottam. Mi az a murcisodni?

Nem hallottam még erről a szóról.

Köszi a válaszokat.

2010. jún. 25. 13:34
 7/10 anonim ***** válasza:

Vártam, hogy írjon egy hozzáértő valami tudományosabb magyarázatot, de akkor jobb híján megosztom a saját gondolataim. Hallottam már ezt-azt az ananászlé húspuhító tulajdonságairól, valamilyen fehérjebontó enzim található benne ( [link]

Ugye a konzerv készítésénél a sok adaléktól és az előkészítéstől ezek az enzimek felbomlanak, ezért nem csíp.

Magyarán elkezdi emészteni a nyelved, ha sokat eszel. :D

2010. jún. 25. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

durva :D

szal ha beásztatunk 1 embert friss ananászlébe az feloldodik? :D

2010. jún. 27. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
ez jó:D:D
2010. jún. 27. 15:08
 10/10 anonim válasza:

Nekem is ugyanilyen tapaszatalatom volt az első egész ananásznál, de ugyanakkor észrevettem, hogy nagyon kemány is volt a gyümölcse. Ezért vettem egy másikat, megfigyeltem, hogy érett legyen, és ez már nem csíp.

Szóval valószínű akkor csíp, ha nem elég érett, de azért ne együnk egyszerre túl sokat belőle.

2013. máj. 4. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!