Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Az ananász a végére savanyúvá...

Antimod kérdése:

Az ananász a végére savanyúvá válik és "erős" lesz! Miért van?

Figyelt kérdés
Ti jártatok már úgy, hogy az egyébként nagyon finom és édes ananász a végére ehetetlenné vált? Én többször is. Savanyú és csípős lett. Azért kérdezem, mert nem tudom eldönteni, hogy ez érzéki csalódás (a szervezetem jelzi, hogy elég volt a savból), vagy valami oda nem illő anyag (vegyszer) okozza ezt az ízhatást?
2011. okt. 26. 12:10
 1/3 anonim válasza:
Szia! Én sem tudok ananászból sokat enni emiatt, pedig nagyon szeretem. Pár szelet után elkezdi marni a nyelvemet,meg a nyálkahártyámat és képtelen vagyok többet enni belőle. Szerintem valamilyen sav lehet benne ami ezt okozza. De teljesen mindegy, hogy érett, édes ananász vagy esetleg éretlenebb.
2011. okt. 26. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szerintem nem vegyszer,hanem magában a gyümölcsben van valami sav ami irritálja az ember nyálkahártyáját.. amugy velem ugyan ez szokott lenni a kivivel és a friss fügével is.
2011. okt. 26. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Nem vegyszertől van. Az ananászban nagyon apró, tűszerű rostok vannak, ezek okozzák a csípősségét. Én azt tapasztaltam, minél érettebb az ananász, annál kevésbé csíp.
2012. máj. 5. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!