Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Milyen gomba ez? Most terem a...

Milyen gomba ez? Most terem a kertben, nem tudom hogy ehető-e.

Figyelt kérdés
2018. nov. 2. 18:02
 1/6 A kérdező kommentje:
2018. nov. 2. 18:02
 2/6 A kérdező kommentje:
2018. nov. 2. 18:04
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez Gyűrűs tuskógomba. De lehet, hogy tévedek. Én nem enném meg a helyedben.


[link]


Kép alapján arra hasonlít.

2018. nov. 2. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Próba - szerencse. Vidd el egy gombavizsgálóhoz, nagyobb piacokon szokott lenni. Vagy kérdezd meg Rimóczy Imre tanár urat.
2018. nov. 2. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez egészen biztosan gyűrűs tuskógomba. Ehető, de csak az alábbi feltételekkel:Elkészítés előtt már összevagdosva főzni kell kb 15 percig lobogó forró vízben, akkor elbomlanak a méreganyagai,ezt a vizet ki kell önteni. Ha ezt kihagyod, akkor jó esetben hányás,hasmenés vár rád.Nem lehet halálos vagy súlyos gombamérgezésed tőle, de ilyen kellemetlen emésztőszervi tüneteid igen. Egyébként nem hat mindenkire egyformán, és például ezt először nem tudtam, és elkészítettem belőle csak simán megmosva egy gombás sertésszeletet, ami nagyon finom volt. Hárman ettünk belőle, a két másik embernek semmi baja nem lett tőle,én már közvetlenül elfogyasztás után nagyon szédültem és álmos lettem, kb 2 óra múlva hánytam és egyebek. De amióta utánaolvastam, és így készítem(nem lett kevésbé finom az étel így sem)semmi probléma. Az én kertemben is hatalmas mennyiségű termett ebből a gombából, sajnáltam volna, ha nem tudom használni.
2018. nov. 2. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm az értékes válaszokat mindenkinek!
2018. nov. 2. 18:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!