Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Laktózérzékenyen ehetek feta...

Laktózérzékenyen ehetek feta sajtot?

Figyelt kérdés
Egyes helyeken azt olvastam, hogy igen, mert elhanyagolható a laktóztartalma, máshol azt, hogy nem. A Lidlben vettem, és a honlapjukon laktózmentesként van feltüntetve.
2018. nov. 5. 14:23
 1/4 anonim ***** válasza:
87%
Alap feta sajt nem laktózmentes, de ha van ilyen,akkor is csak óvatosan fogyaszd.
2018. nov. 5. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
94%
Egyénfüggő, hogy ki mennyi laktóztól lesz rosszul. Ismerek olyat, akinek egy evőkanál reszelt sajt mellé is be kell vennie a laktáztablettát. Ha sima laktázhiány a problémád, akkor tapasztald ki, hogy mennyi laktóz vált ki tüneteket - de persze ezekből az ételekből is ehetsz, csak vedd be a tablettát mellé.
2018. nov. 5. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Sajtnál elég, ha megnézed a cukortartalmát. Ha nincs benne cukor (0g), akkor laktózmentes. Sok ilyen sajt van, amire nem írják rá, hogy laktózmentes, de attól még az. Tapasztalatból mondom. Én általában lidlös gouda sajtot szoktam venni.

(Ugyanis a laktóz is cukor, továbbá a sajtgyártáshoz nem kell cukor. Tehát ha van cukor a sajtban, akkor az a tejből megmaradt laktóz lesz.)

2018. nov. 6. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Minél keményebb egy sajt, annál kevesebb a laktóztartalma. Feta sajt, parmezán, edámi, gouda, egyes mozzarella sajtoknak is csekély a laktóztartalma...
2018. nov. 6. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!