Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » A zsír vagy a cukor az egészsé...

A zsír vagy a cukor az egészségtelenebb?

Figyelt kérdés
2018. dec. 21. 16:54
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
65%
Mindkettö szülkséges, és mindkettö egészségtelen, a túl sokat eszel belöle - azaz egyik sem egészségesebb vagy egészségtelenebb, az éppen divatos étkezési rend az, ami az egyiket vagy másikat teszi elötérbe.
2018. dec. 21. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
88%

A zsír egyike a 3 makrotápanyagnak (zsír, fehérje, szénhidrát), ideális esetben a napi kalóriabevitel egyharmadát kell kitennie.

A cukor gyorsan felszívódó szénhidrát, számtalan egészségkárosító hatása van, és cukornál nem érdemes egészséges mértékről/mennyiségről beszélni mert egy átlag európai felnőtt a napi egészséges cukorbevitel többtucatszorosát fogyasztja el (az USA-ban többszázszorosát).

2018. dec. 21. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 Miss Endzsi ***** válasza:
33%
Egyik sem egészségtelen, mindkettőre szükséged van. A víz is megöl, ha megiszol 12 litert egy nap alatt.
2018. dec. 21. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
31%

Szerintem a cukor.

A zsír, nem a mogyoróban, dióban, olajban előforduló, amit egészségesnek tartanak, hanem a sertészsír például sem káros, ha nem eszel belőle sokat.

A cukor azonban csak a gyümölcsben előforduló formájában nem káros, egyébként kristálycukorkén igen. Még ha keveset eszel belőle, akkor is.

Semmi hasznot nem csinál a szervezetben, míg a sertészsír, libazsír, ha nem is a legegészségesebb, de nem káros.

2018. dec. 21. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Mit nevezel zsírnak és főleg cukornak?


A zsír esszenciális tápanyag, de nem mindegy, milyen típusból mennyit eszel.


A cukor nem esszenciális, akármilyen tágan értelmezzük a szót, a szénhidrátot elvileg nyugodtan lehet hanyagolni, a gyakorlatban sem halunk meg tőle, de sokaknak ez a jobb energiaforrás, nem a sok zsír.

Még a konkrét, többé-kevésbé szűk értelemben vett cukor is jó energiaforrás lehet. Nyilván ne vegye el a helyet a fontos tápanyagoktól, de ha már bevittél mindent, amit kell, csak kell még 1000 kcal az aktív napodhoz, akkor sokaknak egy halom cukor a jó választás. Én inkább benyomnék még 110 gramm zsírt, mert én meg ilyen vagyok, de van, aki ettől lenne rosszul (+2000 kcalnál már lehet, hogy én is gondolkodóba esnék és egy kevés szénhidrát is bejönne, nagy aktivitásnál, úgy tudom, kell is). Egyik sem jobb vagy rosszabb, bár a cukor határozottan emeli a vércukor- és inzulinszintet, a zsír pedig kicsit sem. De nem ez számít igazán, hanem hogy hogyan érzed magad, mit preferál a szervezeted.

2018. dec. 21. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
85%

A cukor. Semmi szükséged a fehércukorra. GOndolomn, arra gondoltál.

Bőségesen elegendő, ami a gyümölcsökben van.

2018. dec. 21. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 Miss Endzsi ***** válasza:
23%
Akik lepontoztak azok ugye tudják, hogy glükózzal múködik az agy?
2018. dec. 21. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
A zsir egeszseges (allati eredu zsir) a cukor pedig MEREG a szervezet szamara ! Meg akkor is ha egyesek az ellenkezojet allitjak !
2018. dec. 22. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Már írtam ide, igaz, hogy méreg a cukor, de most megyek, veszek egy szép nagy fonott kalácsot. :D
2018. dec. 22. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Kakaót iszom majd hozzá. :)
2018. dec. 22. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!