Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Melyek azok az élelmiszerek...

Melyek azok az élelmiszerek amikből a legolcsóbbal el lehet élni hónapokig?

Figyelt kérdés
Ilyenekre gondolok, hogy parizer meg zsemle vagy vajas zsemle, rizs stb. Mik vannak még ilyenek?

2018. dec. 28. 20:03
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
27%
Víz és kenyér. De tényleg. A kenyérben minden olyan tápanyag, fehérje, szükséges dolgok megtalálhatóak amelyekkel hónapokig el tudsz élni különösebb hiánybetegségek előbukkanása nélkül. A hálózati víz is tartalmazza a szükséges ásványi anyag mennyiséget.
2018. dec. 28. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
80%

Krumpli. Csomó módon el lehet készíteni...

Tészta. Ezt kombinálhatid sajttal, tejföllel, lekvárral, stb.

Húsok közül szerintem a virsliből találsz olyat ami elég olcsó mégis vállalhatóbb ízű mint a parizer.

Zsíros kenyér is jó. Most ennyi jutott eszembe...

2018. dec. 28. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
15%
Nem tudom mi a lepontozás oka, a csapvíz literje fillérek, a kenyérből is van olcsó és minden megvan benne amivel hónapokig el lehet lenni. Utána kellene nézni és nem pontozni ész nélkül..
2018. dec. 28. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
93%
Csak kenyéren és parizeren nem érdemes élni hónapokig. A szervezetnek szüksége van rendes tápanyagyra, főleg ha dolgozol is mellette. Én régen szenyákon éltem, mert nem volt ki főzzön ránk tesómmal. Most én főzök magunkra minden másnap és pénzben is jobban kijövünk, mintha szenyának valót vennék mindig. Én általában darált húsból szoktam fözni. Pl bolognai, abból csinálom a chilis babot, paradicsimos gombóc, fasirt stb. Egy főre ezek a kaják kb 1200 ft és 2 napig ehető. Fél kg darált hús akciósan 500-600ft.
2018. dec. 28. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
88%

A száraz hüvelyesek.

A sárgaborsó, a lencse és szárazbab a legkedveltebb zöldségféle. Ezek fontos táplálékot jelentenek, hiszen fehérje összetételük igen hasonló az állati eredetű komplett fehérjékéhez, így kiváló húspótló ételek is készülhetnek belőlük.

Árpagyöngy, és rizs.

Jó tudni, hogy a gabonafélék(pl. köles, hajdina, barnarizs ) és a hüvelyesek(pl. bab, borsó, lencse) együttes fogyasztásával, teljes értékű fehérjéhez jutunk.

2018. dec. 28. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
60%
62%-os a lepontozás oka valószínűleg az, hogy h.lyeséget írsz. A kenyér fehérjetartalma minimális, semmire nem elég. Szénhidrát az egész. A szükséáges valóban, de ennél hasznosabb megoldás is létezik ennek pótlására. A kenyér még csak nem is olcsó. Esetleg ha vki otthon süti, esetleg egy kis krumplival
2018. dec. 28. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
65%
Elso valaszolo. Azert pontoz le mindenki mert te irtad itt a legnagyobb hulyeseget! Lehet hogy az a legolcsobb a viz & kenyer de az akkora okorseg hogy ezekben megvan minden tapanyag es asvanyi anyag hogy az hihetetlen. A kenyeret minnel olcsobban probaljak osszehozni, a barna kenyerben sem rozs van (a legtobben) hanem barna szinu porokat kevernek hozza java reszt es rozs csak keves vagy minimalis % kerul bele. Dolgoztam peksegben innen tudom, illetve sogorom is peksegben van most naluk is igy csinaljak. A csapvizben elhihetet hogy egy ml asvanyi anyag nincs. Ha elmesz a vizmuvesekhez es osszehaverkodsz veluk akkor megtudhatod hogy a szennyviz van tobbszorosen atszurve es azt kapod nem holmi hegyekbol van felhozva. Raadasul az ize es a szine sem piskota a csapviznek. Gondolon ezert pontoztak le mert ezeket sem sejted/tudod es irod a baromsagaidat.
2018. dec. 28. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
94%

Ha annyira szorítana s pénz, akkor megvenném a legolcsóbb multivitamint és nem vennék kenyeret meg parizert, hanem

rizst, zabpelyhet, kölest, sárgaborsót, olajat, lencsét, a legolcsóbb akciós csirkehúst, tojást, babot, hagymát, sárgarépát és a legolcsóbb mirelit zöldséget


Ezekből potom áron lehet kissé unalmas, de egészséges étrendet fenttartani


A húst és a zöldségféléket estefelé venném, amikor a közeli üzletekben a közeli lejáratú cuccokat leárazzák

2018. dec. 28. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
23%
Mi az a szenya?
2018. dec. 28. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
86%
9-es szenya=szendvics
2018. dec. 28. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!