Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Melyek azok az élelmiszerek...

Melyek azok az élelmiszerek amikből a legolcsóbbal el lehet élni hónapokig?

Figyelt kérdés
Ilyenekre gondolok, hogy parizer meg zsemle vagy vajas zsemle, rizs stb. Mik vannak még ilyenek?

2018. dec. 28. 20:03
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem a főzött kaját olcsóbbak, mint a parizer zsemle és még jobban is jársz.

Krumplis tészta, tejfölös tészta, főzelékek.

2018. dec. 28. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
42%

Na jó a félreértések elkerülése végett azt gondoltam a TÚLÉLÉSHEZ mi a legkézenfekvőbb megoldás, azt hittem erre irányul a kérdés. A csapvíz az egyik legszigorúbban ellenőrzött élelmiszer, nem kell demagóg módon lejáratni, hogy szennyvíz van cirkuláltatva, mindenki tudja, hogy a vízkészlet is véges, csodák nincsenek.


Hús és említett magas fehérjetartalmú zöldségek. Hozzá lehet jutni egészségesnek mondható alapanyagokhoz alacsony áron is. Mindenesetre akkor elnézést kérek a félreértésekért.

2018. dec. 28. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
74%

A vajas zsemle speciel nagyon drága, nekem elég óvatosan telik olyasmire, pedig sokat tudnék még nyomni az ételköltségeimen...


A rizs OK, plusz a sárgaborsó, egyes olajos magvak, olcsó zöldségek, olcsóbb húsok és zsírok... De több együtt, egyetlen étellel nehéz.


A kenyér az brutálisan rossz összetételű, már a fehérjénél csúfosan megbukik, de persze más hiánya is van...

2018. dec. 28. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
39%
rizs krumpli hüvelyesek
2018. dec. 28. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
66%

-Tojásleves. Lehet gazdagítani leveszöldséggel. Finom, tápláló és olcsó. 2-3 tojásból egy kis zöldséggel, jó adag leves készíthető.

-Farhátból, leveszöldséggel nagyon finom húslevest lehet főzni.

-Főzelékek. Feltétnek lehet készíteni bugyantott tojást, fasírtot, vagy húsgombócot.

-A fasírtot gazdaságosan is lehet készíteni, ha kicsit csalsz. Több beáztatott zsemle/kenyér, kevesebb húshoz, jól megfűszerezve.

-Ha a darált húshoz rizst teszel és gombócokat készítesz a masszából, akkor azokat ki kell főzni. A főzőléből nagyon finom leves készülhet. A gombócok pedig mehetnek feltétnek a főzelékhez.

Most hirtelen ennyi jut eszembe.

2018. dec. 28. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
60%

ha nem akarod teljesen szétrombolni az anyagcseréd, akkor ne vegyél kenyérféléket.

Én ezt csinálnám:

- olcsó zöldségek, minél több

- olcsó húsok, a nyesedék is jó, pl. levesnek tápláló

- rizs

- hüvelyesek mértékkel (pl. zöldbab, borsó), mert nagy mennyiségben káros

- tojás (próbálj olcsón találni) ez nagyon megéri, mert szuperkaja, minden fontos tápanyag benne van.

2018. dec. 28. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%

Ha én ilyen helyzetben lennék, próbálnék 500/kg-os áron vásárolni. Ebben az árkategóriában szinte mindent lehet kapni. Bár igaz nem a legjobb minőségű ételek kerülnének az asztalomra. De pár hónapig el viselném.

Pl:sárgaborsó, fagyasztott zöldségek, spenót, száraz tészta, olcsó virsli, parízer, májkrém, kenyér szalonna, tojás, nokedli, krumpli, idény zöldségek, gyümölcsök, (ha veszel egy kg almát kb 300 ft-ért, abból ha napi 1 et megeszel, 1 hétre bőven elég),

1 napi menüterv;

Reggeli:1 szelet bundáskenyér 1 bögre teával. Kb:100ft

Tízórai;egy két alma.kb;100 ft

Ebéd:egy fél zacskó sárgaborsóból készítenék főzeléket, hozzá virslit. Kb;250 ft. A fél zacsi s borsó 80 ft, egy kis pohár tejföl is annyi, és egy pici liszt illetve fűszerek.egy darab virslit pedig úgy számoltam ki, hogy pont van itthon lidl s virslink, aminek kilója 500 ft, és abban 16 db van.tehát darabja 40 ft nál nem több.

Uzsonna:májkrémes zsemle és valamilyen idény zöldség amit szendvicsbe lehet tenni. Kb 100 ft.

Vacsora; biztos maradt az ebédből,:)

Ez így összesen 550 ft ra jött ki nekem. Bár igaz, én nem eszek sokat, de ennyitől egy átlag ember nem halna éhen.

Esetleg még annyi, hogy próbálnék úgy vásárolni, hogy az adott termékből többször ehessek.

2018. dec. 28. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
13%

A viz a legszigorubban ellenorzott elelmiszer ... Ezek nagyot nevettem 😅

Igyad akkor de szerinted miert olyan szar az ize es idonkent miert mas a szine is? Ezen gondolkozz mielott hulyeseget irsz te is. Vizmuveknel dolgozik 2 volt kollegam is, szerintem jobban tudjak mint te hogy mi is folyik a csapbol. Bocsii 😂

2018. dec. 28. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
70%
Nem tudom honnan írsz és hol tapasztalod ezt, de biztos van ahol fosch a hálózati víz, elvileg nem kellene, hogy az legyen..
2018. dec. 28. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%
Csal alapanyagot vegyél, semmi konzervet, semmi virslifélét. Ha akarsz húst, olyat vegyél, amit te főzöl meg. De pl az eurofamily ben fél kg tökmagliszt 350 tömény fehérje.
2018. dec. 29. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!