Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Van itt olyan, aki szokott...

Van itt olyan, aki szokott vagy rakott már el fagyasztóba sutemenytesztat begyurva?

Figyelt kérdés

Milyeneket szabad, van valami "szabály" hogy milyen típusút meg meddig lehet tárolni?

Jó lenne ha néha a fele adagot betennem és csak elovennem ha sutire vágyik párom. Baba mellett egyszerűbb lenne, mert cukormenteseket ehet csak és bolti dolgokat nem szereti.


Piskótát ha elkészítés zacskóba betehetem fagyoba vagy nagyon macerás lesz kivenni?

Bármilyen tippet elfogadok. Nagyon köszönöm!


2018. dec. 30. 11:17
 1/8 anonim ***** válasza:
25%
Inkább kisütve vagy elősütve tedd el a sütiket
2018. dec. 30. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
68%
Piskóta tésztát, élesztős dolgokat nyersen nem lehet fagyasztani, a leveles tésztát igen.
2018. dec. 30. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
81%

linzertėszta fėlėket, mėzeskalács tėsztát szoktam lefagyasztani.

piskótát nem lehet!

2018. dec. 30. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nyersen a linzertésztát, vajas levelestésztát, régebben hájastésztát (csak már nem tudok sehol hájat szerezni😟), pogácsának valót és a sajtos rúd tésztáját teszem a fagyasztóba.

Szoktam a fagyasztóban tartani kefíres lángos tésztát, kiengedés után duplájára kelesztem és frissen kisütöm.

Megsütve fagyasztom a piskótát , brownie-t.

Félkészen elősütve kerül fagyasztóba a pizza, feltét nélkül.

Teljesen elkészítve a zserbót, a vajkrémes tortákat.

2018. dec. 30. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
83%

Piskóta, kevert tészta illetve muffin kivételével mindent lehet (az egyik elözö válaszolóval ellentében a kelt tésztát is, söt igen jó lesz!), csak lassan, normál hütöben kell öket kiolvasztani.

Az eltarthatóságra 3-4 hónapot mondanak, az után egyes hozzátevök szaga megváltozhat.


Piskótákat, kevert tésztákat, muffint viszont megsütve lehet nagyon jól fagyasztani, ezek lassan kiengedve olyanok, mint frissen.

2018. dec. 30. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
84%

Linzert szoktam nyersen és sütve is. Pogácsát nyersen kelesztés előtt, után és sütve is.

Piskótát még nem fagyasztottam, de gondolom leheg azt is

2018. dec. 30. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek!! :) nagyon jó írtatok. Utána belegondoltam a piskótás kérdésembe.. Hehe. 😃😅😅


Langos és mézeskalács tésztát én is tartottam már fagyoban.

Nyers tésztát, pl pogi vagy linzertesztat, meddig tarolhatok? Valahol 3 valahol 4 hónapot írnak. Persze sztem nem tartana addig, párom szereti a sütiket. :) csak kérdés..

2018. dec. 30. 14:55
 8/8 A kérdező kommentje:
1# ha kisutom, akkor már meg is esszük. Úgy nem szeretem élte ni! :)
2018. dec. 30. 14:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!