Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Mivel tudnám a tejet pótolni...

Mivel tudnám a tejet pótolni a tejes kávéban?

Figyelt kérdés
Tejpor kizárva. Valami növényi eredetű italt szeretnék, ami nem ízesített.(pl.: alpro mandulatej, ezt nem szeretném)
2018. dec. 31. 08:38
 1/9 anonim ***** válasza:
76%

jól értem, hogy tejet szeretnél, de a tejpor, tej, növényi tejek (rizs, zab, mandula, mogyoró, szójatej) ki van zárva? és a laktózmentes tej? vagy "kávékrénesítő" pl. completta?


a növényi tejekből mind "ízesített", én egyiket sem birom meginni, se tejeskávéként, se kakaóként, se sehogy.

2018. dec. 31. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
91%
Létezik még rizstej, szójatej, zabtej, kókusztej. Mindegyikből kiérződik a növény íze, a rizstejnek pl. szerintem nagyon rizs íze van, de meg lehet szokni. Pont a mandulatej az, aminek a legkevésbé van mandulás íze, van teljesen natúr, ízesítetlen, pörkölt és nem pörkölt változata is.
2018. dec. 31. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
95%
A mandulatej mondjuk épp nem ízesített. Mandulából készül, azért van mandula ize. Logikusan gondolkodj: tej izé csak a teheneknek van. Minden másnak más íze lesz. A szója tejnek szója, a rizsetejnek rizs, stb.
2018. dec. 31. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
91%
Legseegesebb íze a tönkölyitalnak ban, de annak sincs tejíze
2018. dec. 31. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
És a mandulatej nem túl sűrű?
2018. dec. 31. 10:23
 6/9 anonim ***** válasza:
92%
A mandulatej tök híg, és a többi növényi is. Laktóz miatt kell? Mert akkor lehet laktózmentes tej is.
2018. dec. 31. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
91%
A legjobb az alpro professionals mandula és kókuszitalok, csak kb beszerezhetetlen..
2018. dec. 31. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
A szójatejet lehet legjobban habosítani, habnak az a legjobb. Én a rizstejjel vagyok még kibékülve, édes íze van, így cukor sem kell a kávémba.
2018. dec. 31. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Az Aldiban lehet kapni többfélét. Szeretném amennyire lehet az állati eredetű termékeket elhagyni. Tudom, hogy valamennyire szüksége van az emberi szervezetnek. Csirkemellet, tojást eszem. Csak csökkenteni szeretném
2019. jan. 1. 14:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!