Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Ételek, italok » Egyéb kérdések

A kérdés

Öntöttvas teáskannát fedelét hogyan tudnám rozsdamentessé tenni?

Egyszer kipróbáltam, másnapra rozsdás lett. Gondolhattam volna, mert amúgy van öntöttvas serpenyőm is. Csak a kanna belseje bevonatos, így eszembe sem jutott a fedelét is megnézni. A serpenyőimet ugye be szoktam kenni olajjal, de a kannáét is így kell? A következő teafőzésnél nem lesz hatása a tea ízére? Vagy mit csináljak vele szerintetek?

Keress kérdéseket hasonló témákban: teafőzés, öntöttvas, teafőző, rozsdásodás

jan. 12. 08:24  Privát üzenet  

A válaszok

Rozsdamentessé nem tudod tenni, legfeljebb rozsdátlanítani.

Használat után azonnal alaposan szárazra kell törölni és kikapcsolt, meleg fözölapra állítani nyílással felfelé, akkor rendesen kiszárad és nem rozsdásodik meg.

Olajozni nem ajánlott, mert a teát tönkreteszi.

De a helyedben inkább vennék egy rendes teáskannát, mert ez nem igazán megfeleö.

A válaszíró 75%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/2Időpont jan. 12. 14:32 Privát üzenet
Troll Tomi nevű felhasználó válasza:

öntött vas főző edény?

Én ilyenről még nem hallottam

A főző edények vagy anyagában rozsdamentesek, vagy zománcozva vannak

Fura lenne ha rozsdás edényekben sütnénk, föznénk...:)

A válasz 34%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 60%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/2Időpont jan. 12. 21:43 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Kosárba tettem Gelencsér Éva néven a 1 db fehér arany KAHLA teáskannát még december hónapban és vállaltam a szállítási költséget. A licitálás tegnap fejeződött be és nem kaptam értesítést. Miért?
Félig műanyag bevonatos, hőálló üveg teáskannát berakhatom a mikróba?
Honnan tudnék szerezni réz vagy bronz színű teáskannát? Olyat szeretnék ami nem csak dísze a konyhának hanem teát is tudok benne főzni és kb.3 literes.
Lehet még kapni ilyen régi fajta teáskannát? Ha igen, hol? Köszönöm.
Hol tudok Pesten vagy környékén (Maglód, Gyömrő, Mende) vízforraló teáskannát venni?
Hol lehet vásárolni Budapesten, EMA-LION gyártmányú zománcozott teaviz forraló kannát, azaz teáskannát?

Kérdések az Ételek, italok rovatbólKérdések az Egyéb kérdések rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!