Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Miért lett ennyire drága a...

Miért lett ennyire drága a csirkemell?

Figyelt kérdés
Felénk 1300-1500 ft körül mozog kg-ja de láttam már 2000 ezer ft-ért is.
2019. febr. 20. 14:19
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
61%
Mivel ezt istenítik. Nézd meg a csirke más részeit mennyiért árulják. A mellet szépen lehet levenni, szép a kinézete. Hozzá, a csapból is az folyik, az az egészséges. Mitől, azt nem tudom, mert napos korától nyomatják gyógyszerekkel, Génkezelt szójával, stb. Egy előnevelt csibét, 6 hét alatt felpumpálnak. A csirke miből áll? Mell, comb, szárny, ami. A többi hulladék áron eladható. Nincs jó ára a mellnek, bukta a haszon.
2019. febr. 20. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Az otthon nevelt csirke sokat eszik és ott a bele amit eldobsz. Azt olvastam hogy a hibrid csirkéket 6-8 hét után vàgják amiket a boltban árulnak. Egy disznóit milyen sokáig nevelnek míg levágjàk és a karaj sok helyen olcsóbb mint a mell hús én nem látom a logikát.
2019. febr. 20. 16:49
 13/17 anonim ***** válasza:
86%

"házi csirkét neveni, azzal tudod mennyi kín nyűg,munka van???? Még 1 kertes házban,sem opció... ha csak nem 1tanyán élsz egyedül,munkanélküliként."

"Az otthon nevelt csirke sokat eszik és ott a bele amit eldobsz."


Na, pont ezek miatt drága: amíg sokan nem veszik a nyakukba ezt a nyűgöt, hanem hajlandóak megfizetni azt, hogy más nevelje fel azokat a csirkéket, amiket ők majd meg fognak enni, addig ez van. Ha a kutyának se kéne, olcsó lenne.

2019. febr. 20. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Panelba kicsit nehéz lenne :D De gondolom városba és falun aki megteheti az tart is :)
2019. febr. 20. 21:09
 15/17 anonim ***** válasza:
50%

Szerintem mert van rá igény, keresett ezért megtehetik, hogy ennyiért adják.

Ami nem is baj, de sokszor fel van vizezve és rossz minőségű :(

2019. febr. 21. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Erre mi felénk a házi csirke/tyúk és kakas is arany árba van 2000-2500 ft/kg-ja.
2019. febr. 22. 08:07
 17/17 anonim ***** válasza:
Az nem drága, tőlem kertben, terményen felnőtt tyúkot, kakast, 10 évvel ezelőtt élve, 2500-ért vitték kilóját. Olyanok, akik 30-60 kilométerről jöttek érte.
2019. febr. 22. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!