Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Létezik sárgadinnye ízű jégkrém?

Létezik sárgadinnye ízű jégkrém?

Figyelt kérdés
Én még nem találkoztam ilyennel csak fagyiban, pedig jó lenne.
2010. júl. 2. 23:21
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Létezik.
2010. júl. 2. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Nevesítenéd? Hol láttál ilyet?
2010. júl. 2. 23:38
 3/14 anonim válasza:
100%
Sztem ilyet a family frostnál is lehet kapni, de nem vagyok benne biztos :)
2010. júl. 2. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
100%
Persze van,csak nagyobb bevásárló központokban kell keresned :)
2010. júl. 2. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:
68%
Én gombócos fagyiban ettem több helyen is Tatabányán :)
2010. júl. 3. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Family frostnál nincs. Tesco, lidl-bem sincs ilyen. A másik a körte ami szintén nincs sehol. Miért?
2010. júl. 3. 00:08
 7/14 anonim ***** válasza:
Pécsen a Gelattiban az Árkádban sárgadinnye asszem biztos, hogy van, de körtét is már láttam valahol. Cartedor jégkrémből szoktak lenni ilyen különlegességek dobozosban.
2010. júl. 3. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
50%

Név: Sárgadinnyefagylalt

Kategória: Fagylaltok

Hozzávalók: 1 dl tej

2 dl tejszín

30 dkg kimagozott és meghámozott sárgadinnye

3-4 evõkanál méz (ízlés szerint)

1 citrom leve

1 teáskanál reszelt citromhéj

3 cl rum

1 zacskó vaníliás cukor

csipetnyi só

Elkészítés: A sárgadinnyedarabokat apróra vágjuk, és betesszük a turmixpohárba. Hozzáadjuk a mézet, a citromlevet, a citromhéjat, a vaníliás cukrot és a sót, majd a rumot is ráöntjük. Péppé zúzzuk, ezután a tejjel még tovább keverjük 1 percig. A tejszínbõl kemény habot verünk, és lazán összeforgatjuk a dinnyepéppel. A fagylaltmasszát beleöntjük a fagylaltgép tartályába, és megfagyasztjuk.

Elkészítési idő: 20 perc

[link]


körtefagyi:

Körte fagyi sajtkrémmel és dióval

Recept (1 l fagyihoz)

1/2 kg körte (édes fajta, pl. vilmos, kb. 4 db)

1 dl víz

1 ek frissen facsart citromlé

1 citrom reszelt héja

2 dob. Philadelphia krémsajt (lehet light, kb. 200 g)

2 dl tejföl (ez ne legyen csökkentett zsírtartalmú)

1 dl főzőtejszín

12 dkg cukor

pici só


A körtéket megmosom, a magházukat eltávolítom és egyforma darabokra vágom. Nem kell őket meghámozni. A citromlével és a reszelt citromhéjjal a vízben puhára főzöm, majd lehúzom a tűzről és hagyom kihűlni. Amint ez megtörtént botmixerrel pürésítem.

Közben a krémsajtot a tejszínnel, a tejföllel, a cukorral és a sóval elkeverem, hogy teljesen homogén masszát kapjak. Ehhez adom a pürésített körtét. Ellenőrzöm az ízeket, ha kell egy kis cukrot vagy citromlevet adok még a masszához, ezt a körte édessége határozza meg. Fagyigépben lefagyasztom.

Így önmagában is nagyon finom, de karamellizált dióval kiegészítve még jobb ez a fagyi. A dióhoz:


60 ml víz

10 dkg cukor

15 dkg dió

pici só vagy még jobb, ha fleur de sel


A vizet, a cukrot és a diót közepes méretű lábosban, közepes lángon folyamatosan kevergetve addig hevítem, amíg a cukor feloldódik és elkezd barnulni, karamellizálódni. Ekkor lejjebb veszem a hőmérsékletet és alacsony lángon addig kevergetem, amíg a diószemeket a karamell teljesen befedi és egészen besűrűsödik az egész. Ekkor kissé kiolajozott sütőlapra borítom a karamelles diót, megszórom egy pici, tényleg csak egy csipet, sóval és hagyom kihűlni. Ha ez megtörtént, kicsit összetöröm a nagyobb darabokat és a teljes mennyiséget a fagyihoz keverem, miközben a fagyigép az utolsó keveréseket végzi (utolsó 5 perc). Bármilyen ízű (tejszínes) fagyit feldob, érdemes más magvakkal is kísérletezni.

[link]


Név: Csokoládés körte fagylalt

Kategória: Fagylaltok

Hozzávalók: 3 db körte,

8 evőkanál csokoládé fagylalt,

fahéjas cukor.

Elkészítés: Hámozzuk meg a körtét, hosszában vágjuk 8 szeletre, távolítsuk el a magházat.

Mikrohullámú sütőben 8 percig pároljuk.

Tálaljuk a körteszeleteket csokoládé fagylalttal, szórjunk rá fahéjas cukrot.

[link]

2010. júl. 3. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
66%
2010. júl. 3. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
51%
Okosok, ő bolti jégkrémet keres, nem fagylaltot, hisz kiírta a kérdésben, nyílván evett már olyat..
2010. júl. 3. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!