Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Mire jó? Mire lehet felhasználni?

Mire jó? Mire lehet felhasználni?

Figyelt kérdés

Egy olyan chili paprikát aminek a csípőssége majd 1000szer akkora mint a magyar paprika?

A magyar paprika 2500 egység a Scoville skálán.

De most olvastam hogy idén vagy tavaly találtak egy paprikát ami 2,2 millió egységet ér el ugyan ezen a skálán.


És érdekelne hogy az ilyen k...a erős chilit mire lehet felhasználni?



2019. jún. 5. 19:22
 1/3 anonim ***** válasza:
39%
Főzéshez lehet felhasználni. Tudod, mint amibe amúgy is teszel erőset.
2019. jún. 5. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
47%
Beülsz egy kamera elé. Megeszed. Haldokolsz. Felteszed jutubra. Ennyi jut eszembe, más nem.
2019. jún. 6. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Meton ***** válasza:
62%
Én nem tudom, hogy mérik ezeknek a paprikáknak az erősségét, de érzetre közel sincs akkora különbség. Eddig a legdurvább, amival találkoztam, az a sima magyar erős paprika volt. Nem az a hosszukás, amit a Tesco-ban adnak, hanem külsőre úgy néz ki, mint a sima édes paprika. Én szeretem az erőset, de ezzel mindig megküzdök. A chili egyébként hasonló, de csak a szép pirosak, a zöld az sokkal gyengébb. Jalapenjo-ra mondják, hogy nagyon erős, de még nyersen nem kóstoltam. Egy büfében kaptam erős szószt, ha jól tudom Jalapenjo volt, de messze nem volt olyan, mint ígérték. Az Erős Pistánál durvább, de én inkább olyan kellemesen csípősnek mondanám. A moziban amúgy a nachos-hoz Jalapenjo paprikát adnak. Szóvalnem kell megijedni, az a milliós egység elég durva túlzás.
2019. jún. 12. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!