Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » A Tibi csoki mint márka...

A Tibi csoki mint márka hogyan képes fentmaradni, hogyha mindenki utálja?

Figyelt kérdés

Komolyan mindenkitől azt hallom, hogy mennyire ehetetlen, meg itt a gyakorin is 10/9 válasz elutasítja egy Milka vs Boci vs Tibi kérdésnél.

És az áruk az nagyjából egyenlő.

Itt a Tibi 270 Ft, a Boci 280-300 ízesítéstől függően, a Milka pedig 300, de gyakran le van értékelve...


Én elég régen ettem már Tibit, de ahogy kb. senki, úgy általánosságban én sem szeretem.

De azért 2 változat van amit jónak tartok belőle... Az egyik az a 70%-os étcsokoládé, a másik pedig az ananászos. Bár az ananász "szósz" benne egy kissé szintetikus, s néha csípi a torkot, kategóriájában jobb mint a többi szerintem.

Dé nekem akkor is furcsa, hogy tényleg mindenkitől azt hallom, hogy mennyire utálja ennek a márkának a csokijait, érdeben nem is olcsóbb mint a konkurencia és mégis már több mint 20 éve létezik a márka...


Hogy lehet ez?


2019. júl. 1. 10:55
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Sőt, most látom hogy 1941 óta létezik. Hihetetlen.
2019. júl. 1. 10:58
 2/19 anonim ***** válasza:
50%
Régen 15-20 éve még a Milka is ehető volt, de mostanában már nem. A Milka meg a Tibi szinte egy kategória, de tény hogy a Tibi jóval rosszabb. Volt régen egy finom csoki, Chokito volt a neve. Sajnos már nem lehet kapni.
2019. júl. 1. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
88%
Úgy hogy má semmi köze a régi tibi csokihoz, rég megvette a nestlé.
2019. júl. 1. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
87%

Utálom a tibi csokit

Regebben volt ilyen mogyorokremes ostyas de nincd.

2019. júl. 1. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
82%
Exem családja volt olyan, hogy inkább megvették 270 forintért a rosszabb csokit, mint 300ért a jót, mer' hát az 30 forint. Így talán érthető, hogy még az ennél is rosszabbak is fennmaradnak.
2019. júl. 1. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
78%

Lehet, hogy azt mondja, hogy utálja, mert ez a trendi szöveg, és közben szereti. Az is lehet, hogy nagyon szereti, csak még nem találkoztál olyan emberrel, aki szereti az étcsokit.


Én pl. csakis azt eszek, tejcsokit soha. Egyébjént nagyon kevés csokit eszek, de ha igen, akkor csakis étcsokit. Felőlem biztosan virágozni fog a Tibi csoki, még 50 év múlva is.

2019. júl. 1. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
92%

Ez olyan mint a boci csoki. Boci csoki sose létezett, volt még a szoci időkben, egy bocis grafikával, kék papírban egy csoki, amit a népnyelv boci csokinak hívott, de a csomagolásra szerencsi tejcsoki volt vésve.

A svájci nestlé, (miután felvásárolta és bedöntötte) a szerencsi gyárat, kiadott magyarországon egy táblás csokit, zöld csomagolásban és hasonló grafikával mint a szerencsi tejé volt, és egy hangzatos névvel. Ez lett a ma ismert boci csoki.

Na a tibi csoki is kb ugyan ez. A nestlé csokigyár selejtje, amit magyarországon egy ilyen jól ismert névvel kiadtak, hogy jobban el lehessen adni. Az íze, semmi köze ahoz, amit gyerekkorunkban ettünk.

2019. júl. 1. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
95%

Én korábban is csak egy változatát szerettem. A töltött étcsokit, ananászkrémes a kedvencem. Sajnos pár éve megváltozott, de még mindig jó.

Nekem ezerszer jobb még így is, mint a Milka. A Milka csokiknak számomra semmi cukor ízük, csak iszonyat édes valami.

Bocit nem szoktam enni.

Sütemények, desszertek készítésénél szoktam használni sima fehér csokit, vagy étcsokit. Ezekből meg van, hogy melyik márka vált be.

Egyébként én nem hallottam senkitől sem utálják. Vagy nem jobban, mint bármelyik másikat.

2019. júl. 1. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem a boci is egyre rosszabb csokikat csinál, kifejezetten tortabevonó ízük van mostanában.

A Tibi is sokat változott.

Szerintem hagyományból, megszokàsból veszik az emberek.

2019. júl. 1. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
94%
Az étcsokija és annak néhány ízesített változatát (marcipános, áfonyás, narancsos) szeretem, a többi ehetetlen.
2019. júl. 1. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!