Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » 5-6 szem rum-kokos golyó után...

5-6 szem rum-kokos golyó után vezethetek?

Figyelt kérdés
Megettem a munkahelyemen kb fél órája 5-6 szem Aldis rumos golyót. Totál nem kapcsoltam, hogy lehet, nem kellene vezetni utána. Kb 1 órával fogyasztás után lehet vezetni? Azt írja 10%os rum van benne.

#alkohol #vezetés #rum kokos
2019. júl. 23. 15:23
 1/8 anonim ***** válasza:

Elég erős sajna a cucc :S

Nincs véletlen egy szondátok ott?

Csak azért mert nekem van a munkahelyemen :D

2019. júl. 23. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Semmi változást nem érzek a közérzetemben, ha számít, magyarul, nem vágott fejbe vagy ilyesmi.
2019. júl. 23. 15:27
 3/8 A kérdező kommentje:
Nincs sajna, legalábbis nem tudok róla. Nem tudom hány cl rum lehet összesen összesen 5-6 szemben, azért elég picik ezek, fogalmam sincs, mit csináljak.
2019. júl. 23. 15:29
 4/8 anonim ***** válasza:
57%

Én nem vezetnék, de az én esetem speciális. A májam egy betegség miatt rendkívül lassan bontja le az alkoholt (és egyéb mérgeket)

Ha nincs a munkahelyeden próba szonda, inkább kérj meg valakit, hogy vezessen helyetted. Azért, mert nem érzel semmilyen változást, azért az még a véredből kimutatható

2019. júl. 23. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Itt van egy cikk, ezt találtam hirtelen:


[link]


Röviden összefoglalva: Ez a mennyiség már bőven kimutatható, és mivel Magyarország azon kevés ország közé tartozik, ahol zéró tolerancia van érvényben, ezért közvetlenül alkoholos desszert fogyasztása után nem ajánlott volán mögé ülni. A jó hír viszont, hogy néhány szem bonbonban olyan kevés alkohol van, ami minimális idő, elvileg már fél óra után simán kimegy a szervezetből.

2019. júl. 23. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Szerintem eszem valamit és túlórázok kicsit. Kb 2 órával fogyasztás után csak nem fújom meg ha megszondáztatnak. Összesen szerintem nem volt 1 cl. Köszi a válaszokat.
2019. júl. 23. 15:50
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi!!
2019. júl. 23. 15:51
 8/8 anonim ***** válasza:

Pár ezer ft-ért már lehet venni elég jó kis elemes kulcstartós szondát ilyen esetekre.

Az a baj, hogy semmit nem jelent, hogy érzel e valamit vagy nem. Ha jelez a szonda, akkor reszeltek, senkit nem fog érdekelni, hogy semmi bajod nincs.


Vagy gyógyszertárban van 1-szer használatos szonda, az olcsóbb. Csak azért mondom, mert itt is sokan kérdezik, hogy ennyit ittam, mikor vezethetek.

millió dologtól függ, az isten se tudná kiszámítani, egyszerűen le kell tesztelni, az a tuti. Semmi más.


Illetve ha beleszaladsz egy ilyenbe, akkor talán van valami olyan, hogy kérheted a rendőrt hogy márpedig vegyenek tőled vért, és abból mutassák ki, mert pl csak egy desszertet ettél, sőt akár a szervezet is termelhet alkoholt (!)

szóval ragaszkodhatsz, hogy vegyenek vért. Mire odáig eljutsz, az még egy óra, addig ilyen mennyiség felszívódik.

De jobb a szonda, mert ha olyan a rendőr, simán elveszi a jogsit.

2019. júl. 23. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!