Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerboltok » Ez igaz? krémleveseket és...

Ez igaz? krémleveseket és a tyúkhúslevest, ha 4 óránál többet vannak 5 fok feletti hőmérsékleten, nem ajánlott megenni.

Figyelt kérdés

Kedden reggel főztem húslevest, jó zöldséges, szerdán délben lett hűtőberakva, na most ne egyem meg, mert gondom lesz?


Nem savanyú.



2021. dec. 16. 05:39
 1/8 anonim válasza:
15%
Szerintem ne. A húsleves a legjobb baktérium táptalaj. Több, mint egy napot állt kint... Ha nem leves lenne se enném meg.
2021. dec. 16. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
97%

Érezni fogod ha baja lett.

Nekem ha délre kész, még mindig olyan meleg, hogy nem mehet a hűtőbe, és jó, ha délután 5-re oda kerül. Sosem vol semmi baj. Egyszer gyerek koromban lett nagyanyám levese 3 naposan rossz ízű, beleettem, mert a szagán nem éreztem, aztán kiborítottuk, attól a falattól nem lett bajom.

2021. dec. 16. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
58%
Ha teraszon vagy hideg pincében volt a leves akkor oké, ha szobahőn (18fok fölött) akkor nem. Nekem egyszer estétől másnap reggelre romlott meg 9 liter húsleves. Akkor megtanultam :-(
2021. dec. 16. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
15%

Miért nem raktad hűtőbe? A húsleves vagy egyéb húsos leves veszélyes étel ebből a szempontból.

Én bográcsos, isteni babgulyással jártam így, hogy estére lett kész, persze tűzforró volt, reggelre megromlott. :(


Megtanultam, hogy akármilyen forró, 2-3 órán belül be kell rakni a hűtőbe. Az edényből ki kell szedni több kisebb edénybe, ha nyár van, akkor akár hideg vízbe állítva hűteni. Húslevest természetesen leszűrni, húst zöldséget különszedve.

2021. dec. 16. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
Kicsit roggyants alá a gázon és jó is :D
2021. dec. 16. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
96%
A 4 óra biztosan hülyeség, annyi idő alatt ki sem hűl annyira, hogy hűtőbe lehessen tenni. Nyáron még gyorsabban is romlik a meleg miatt, mégis csak este teszem be a hűtőbe, az bőven túl van még a 8 órán is. Most télen, ha hűvös helyiségbe rakod, akkor szerintem még a 12 órát is kibírja, de inkább többet.
2021. dec. 16. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
96%
Ez marhaság, főleg, hogy a mi hűtőnk pl konstans 6 fokra van állítva és még soha semmi nem romlott meg benne.
2021. dec. 16. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
75%

A romlott húsleves rossz ízű és zavaros mosogatólének látszik.

Melegítésnél azonnal észlelhető, ha romlott.

Habzik is.

2021. dec. 17. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!