Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerboltok » Mi véleményetek az élelmiszere...

Mi véleményetek az élelmiszerek folyamatos drágulásáról, és hol szoktattok be vásárolni?

Figyelt kérdés

Mindig is tudatosan vásároltam, oda figyeltem az akciókra és minőségre is az élelmiszereknél, de jelenleg olyan árak vannak hogy sokszor inkább nem veszem meg az adott terméket.

pl.. Tesco.. 850g Nagy tejföl 12%-os, 1 db 1225 ft

Ez már tényleg túlzás.

Ugyan ez a Sparban csak 780 ft.. akcióval.



2022. jan. 29. 16:16
 1/8 anonim ***** válasza:
15%

És mennyi a sparban akció nélkül?


De nincs akció, soha nincs akció. Mindig mindennek annyi az ára amennyiért kirakják. Drágítás van amikor leveszik az "akció" nevű hazugságot. Lásd jysk. De a Lidli is nagy mestere az átverésnek.

2022. jan. 29. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Akkor ki egészítem.

Nagy részt a sparba szoktam vásárolni, mert folyamatosan van akció minden termékből és minden árujuk friss és minőségi, más boltokkal ellentétben.

Vannak egyéb dolgok amit máshol szoktam meg venni mert olcsóbb.

2022. jan. 29. 16:29
 3/8 anonim ***** válasza:
81%
Megdöbbentő árak vannak. Sparban a vizes zsemle 45 forint. Egy éve 29 volt, ha jól emlékszem.
2022. jan. 29. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
95%
És pont ugyanolyan hulladék...
2022. jan. 29. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
79%

A folyamatos drágulásnak nem örülök, de attól tartok az energiahordozók drágulása miatt ez folytatódni fog.

Bevásárolni sok helyen szoktam coop penny lidl prima, mindenhol más a jó.

2022. jan. 29. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
97%
És ne felejtsük el a dedós súlycsökkentősdizést. 90 deka, 9 deci, 140gramm, 750gramm és hasonló nyalánkságok. Vagy a zsírtartalom-csökkentgetősdik a tejfölnél, ollá frissfől! Főzőtejszín! Anyjuk pitsáját.
2022. jan. 29. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
80%

Pennybe vásárolok még ott jövök ki a legjobban anyagilag

Már lassan luxus egy krumplis tészta is

Nagyon sajnálom azokat akik kevés pénzből élnek netán gyerek is van...

2022. jan. 29. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Mi nagybevásárlásokra járunk többnyire, havonta-kéthavonta, úgyhogy talán még jobban megütik néha a szemem az árak.


Mondjuk, igyekszünk egészségesen étkezni, nem iszunk cukros italokat, csak üdítőket, nem igazán nasizunk, nem veszünk készételeket, porokat, mindent magunk főzünk - így azért még mindig korrekt összegből jövünk ki, de egyre nehezebb tartani a havi kajapénzt.


Tavaly még simán megvolt havi 10 ezer ft alatt kettőnk húsfogyasztása, most már ugyanaz bőven 10 ezer felett jár. Nem beszélve az olyanokról, mint pl. az olaj, nem sokat használunk, de azért szoktunk, 700 ft alatt már kb. nincs is.


De ami brutál, az a zöldség. Mondjuk, kertes házban lakunk, van veteményesünk, úgyhogy nyáron nagyon sok mindent megtermelünk magunknak, akkor kb. ingyen van mindenünk, szóval ilyenkor pláne nagyon kiütközik a különbség, a nem szezonális zöldségeknél is.


Amúgy most két ismerős is elkezdte tervezni a veteményest nyárra, mondtál, hogy látták, mennyi minden van nálunk és ilyen árak mellett ők is inkább belefognak.

2022. jan. 29. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!