Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért drágulnak folyamatosan...

Miért drágulnak folyamatosan az élelmiszerek?

Figyelt kérdés
2019. márc. 21. 15:38
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Minden drágul. A műtrágya, a vetőmag, a munkás, a bolti eladó, így kénytelen drágulni az élelmiszer is.
2019. márc. 21. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Szecessziós Vájling ***** válasza:
67%
Az élelmiszer árát leginkább a benzin (másképp a kőolaj világpiaci ára) és azzal összefüggésben az infláció mozgatja. Egy-két olyan élelmiszertípus van, amely ettől függetlenül is drágulhat, ha valami történik az alapanyag árával (pl. híre megy, hogy valaki shortolja a narancslét a tőzsdén vagy Madagaszkáron elviszi a vanília termést egy trópusi vihar).
2019. márc. 21. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
2-es! Méretes tévedésben vagy. Alapvetően mindenki a helyben gyártott/termelt élelmiszert fogyasztja, pont azért, hogy csökkenjen az üzemanyagártól való kitettség. Ha csökken a termelés, miközben nem csökken a kereslet, az egy komoly áremelkedést tud okozni. Élő példa tejtermékek árának növekedése az európai piacon, a felmelegedés miatt a tehenek kevesebbet tejelnek, nő a tejtermékek ára.
2019. márc. 21. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
3as nézd meg inkább minden élelmiszer sokat utazik, szinte csak szezonban kapni peldaul magyar zöldséget gyümölcsöt. Az itthoni termékek pedig a munkaerő költség növekedés miatt (is) drágulnak.
2019. márc. 21. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Érdekes, a munkaerő nem drágul, csak az élelmiszerek és az ingatlanok. Szerintem a szar politikusok miatt.
2019. márc. 21. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

#3

Ez az elmélet.

A gyakorlat meg az, hogy aki el akarja neked adni a terméket, az dönt arról, hogy mit és honnan tesz ki a polcra - te vásárlóként meg azok közül választhatsz, vagy mész máshová. A legtöbben nem nézik, hogy honnan jön az áru, csak hogy mennyibe kerül.

Kérdezted már a piacon, hogy honnan van a fokhagyma? Hogy szezonban az út melletti árus hol termett epret árul? A többség feltételezi, hogy nálunk, ami híres a fokhagyma termő vidékéről, az eperföldekről, ezek hazai termékek. De fokhagymát a városunkban egyetlen zöldséges sem árult magyar terméket, mind a nagybani piacon vette, mint kínai árut, ahogy a tesco is vagy a többi. A szezon közepén az eperről, amit az út mentén, ládákból árultak, kiderült, hogy Bulgáriából hozták. Én is csak azért tudtam meg, mert az árus kislány kezdő volt és elszólta magát - látszott is rajta, hogy azonnal megbánta, a főnökei nyilván azt mondták neki, hogy hazudja magyar epernek.

Nézz körbe az üzletekben! A tojás, krumpli, leveszöldség lengyel, az uborka spanyol, a paradicsom olasz vagy görög - és nem most, hanem szezonjában. Próbálj meg szárazbabot venni ami magyar! Találsz kínait, kanadait.

2019. márc. 21. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Csak a zöldségfélék, mert a migráncsok sok krumlit esznek Hollandiában és óriási hiány van belőle. Már a Franciák se bírják tartani a burgonya árakat és Brüsszel az alacsony termőhozamra hivatkozik.
2019. márc. 22. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

6-os! Tudod mi a gyakorlat? Az, hogy nem nézel utána a dolgoknak.

Kapásból én mikor megláttam amit írtál, rögtön kiszúrtam a babos példát én, aki nem konteókat gyártok, ezt gondoltam: Ez igaz lehet, elvégre Magyarország nem egy nagy babtermelő, tehát nem értem mit problémázik ezen, de a biztonság kedvéért ellenőrzöm. És jé nekem van igazam!


"2014-ben Magyarországon 675 hektáron termesztettünk étkezési babot.

A termés 1527 tonna volt, vagyis hektáronként 2,2 tonna átlagtermést takarítottunk be

A termelők az étkezési szárazbabot 272 Ft/kg átlagáron értékesítettek, míg a

kiskereskedelmi ára 1000 Ft/kg alakult.

A magyarok éves viszonylatban 10000 tonna babot fogyasztanak, ami nem

több mint 1 kg/év átlagtól.

2014-ben 8489 tonna babot importáltunk (Afrika, Kína) 485 Ft/kg átlagáron

– vagyis majdnem dupla áron mint a hazai termelői ár"


Ez 2014-es adat de szépen igazolja azt, amit írok, ha csak hazai bab lenne, akkor bizony olcsóbb volna, azért nincs helyi bab, mert a hazai termelők nem foglalkoznak vele, de a megutaztatott külföldi bab miatt jóval magasabb is az ár. Tudod, ha nincs helyben termelés, akkor sokkal drágább az utazási költségek miatt, ezt írtam, így is van, ez az elmélet és látod ez a gyakorlat.


(és most ne akard kimagyarázni, ezt egy óvodás is érti, ismerlek tudom most majd futsz egy kört, hogy de így ez meg az és a végén szerinted neked van igazad, ne fáradj)

2019. márc. 22. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

#8

Tényleg olyan nehéz a szöveget megérteni? Ezt írtam: "Próbálj meg szárazbabot venni ami magyar! Találsz kínait, kanadait." Nem azt, hogy nem termelünk babot, nem is azt, hogy egyáltalán nem adnak el babot nálunk. Azt, hogy VENNI nem magyar babot fogsz tudni, hanem kanadait vagy kínait. Van magyar bab is a polcon - bár nem mindig és nem mindenhol. Ne gyere a hülyeséggel, éppen ez a lényeg, hogy nézd meg a csomagoláson honnan van! Hiába azt hiszed, hogy azt tudod megvenni ami itt terem, mert logikusan az kellene olcsóbb legyen, hiszen nem kell messziről hozni - a valóság nem ez, hanem a kanadai meg kínai bab, lengyel krumpli, kínai fokhagyma.

Figyelj te is oda arra, hogy valóban magyar terméket vegyél, ne csak gondold róla, hogy magyar - én ezt teszem - és ha mások is figyelnek rá, mások sem veszik a lengyel tojást a magyar helyett csak mert 2Ft-tal olcsóbb, akkor valóban jobb lesz a magyar termelőknek.

2019. márc. 22. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Tényleg olyan nehéz a szöveget megérteni? Azért nem fogsz tudni szárazbabot venni, mert a hazai termelés az igénynek 15%-át fedezi, tehát ha folymatos a kereslet, akkor a hazai babtermés elfogy, de mivel igény van rá, jön az import, ezért nem tudsz magyar babot venni, mert hamar elfogy, ennyi, erre mondom, hogy ezt elmondom egy ovisnak, ő felfogja, Te nem...és külön kérem, hogy hagyjuk a süketelést, de jön a süketelés...
2019. márc. 22. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!