Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerboltok » A pizza az miért sós pékáru?

A pizza az miért sós pékáru?

Figyelt kérdés

2022. márc. 27. 23:11
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
100%
Miért ne, sós és kelt tésztából van. Úgy mint egy pogácsa, virslis táska stb.
2022. márc. 27. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
88%
Most ha ehhez hozzáteszed, hogy az összes édes pákáruba is tesznek valamennyi sot, akkor föleg érthetetlenné válik:-) (Vagy ennyire ne akarjalak összezavarni?)
2022. márc. 27. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:
#1 Ez gyakorlatilag az összes pékárura igaz, mégsem minden pékárut sorolnak a sós pékáruk közé.
2022. márc. 28. 00:07
 4/29 anonim ***** válasza:
93%
Tessék?
2022. márc. 28. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
91%
Mert nálunk a pékek sütik?
2022. márc. 28. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
91%
Most mi van?
2022. márc. 28. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
93%

Én arra tippelek, hogy 2 verziót különítenek el csak nagy vonalakban, hogy egyszerű legyen csoportosítani kész "tészta" ételeket.


Édes és sós.


És mivel egy pizza távol áll egy lekváros fánktól ( ami mondjuk egy édes pékáru ), ezért valamennyire logikátlanul és talán helytelenül, de az egyszerűség kedvéért sós pékárukhoz sorolják, butítják...


Nem is a sós, hanem a pékáru megnevezés, ami enged is elgondolkodtat, szerintem is fura, hogy pékáru.


Remélem tudtam ezzel így segíteni, ha a megértés a kérdés lényege.

Nyilván, ha ennél több, vagy fontosabb jelleggel, akár üzleti jelleggel kérdezted, akkor azért ne vegyél mérget arra, amit írtam, ez pusztán egy erős tipp.

2022. márc. 28. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:
Igen, a pékáru is furcsa egy pizzára. Egyébként Aldiban láttam ezt így, de szerintem a Tescoban is hasonlóan van kategorizálva.
2022. márc. 28. 17:09
 9/29 anonim ***** válasza:
90%

Mindenhol így van kategorizálva időtlen idők óta.

Mert vannak édesek és sósak.

Ami nem sószórást jelent.

Te hogy neveznéd egy szóval?

2022. márc. 28. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:
Hát... Mondjuk pékárunak? Édes kategorizálás az említett két helyen amúgy nincs. Van a sima pékárú és van a sós pékáru. Én a pizzát inkább a simába tettem volna a kiflik és hasonlók közé.
2022. márc. 28. 17:39
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!