Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerboltok » Nálunk először konzerv, vagy...

Nálunk először konzerv, vagy eredeti formában jelent meg ananász? amikor a pult alól mért narancs és banán korszaka volt, már itt volt az is? vagy mégritkább? később/előbb jelent meg?

Figyelt kérdés
2022. jún. 27. 17:41
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Anyu eladó volt, ha volt banán, narancs, mindig kaptunk.

Friss ananászt 90-ben hozott először, azért tudom, mert a barátnőmnek adtam szülinapjára, és akkor voltam nyolcadikas.

2022. jún. 27. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Abban az időben (amikor banán és narancs pult alól volt), nem volt itthon ananász. Én frisset először 1984-ben ettem, de akkor a nyugatnémet rokonom hozott.
2022. jún. 27. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A 80-as években télen volt időnként narancs, banán, mandarin. De ananász, mangó nem.


A grapefruit és a kiwi is később jelent meg, de előbb, mint az ananász.

2022. jún. 27. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

A pult alól mért narancsra, banánra nem emlékszem, amikor volt, akkor pult fölött mérték, amikor meg nem volt, (nyáron) akkor sehogy.

De ezek rendszeresen voltak, ananász viszont bőven csak konzervben volt sokáig, mire általánossá vált, hogy lehet kapni frisset is.

De annyira általánossá sosem vált az ananász, mint a narancs, meg a banán.

Utóbbiakat bármilyen kis boltban szinte kötelező jelleggel tartanak, friss ananászt inkább csak nagyobb boltokban, vagy komolyabb zöldségesnél lehet beszerezni. Vidéken meg pláne.

2022. jún. 28. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ananász konzerv az volt. Gyümölcsként (olyan rég volt, nem emlékszem

pontosan) '65-70 körül láttam először de ez nem jelenti azt, hogy

utána rendszeresen volt.

2022. jún. 28. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!