Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerboltok » Komáromi (SK) Kaufland üzletbe...

Komáromi (SK) Kaufland üzletben értik/beszélik a magyar nyelvet?

Figyelt kérdés

Tervezek a komáromi (SK) Kauflandba nagybevásárlást csinálni.

A kérdésem a következő lenne: az alkalmazottak értik/beszélik a magyar nyelvet a következő részlegeken:

- kiszolgáló pultok (húsfélék, szalámi, tejtermékek)

- ügyfélszolgálati/információs pont

- pénztár

- és úgy általában az alkalmazottak (ergó ha megkérdem egy alkalmazottól hogy hol található X és Y termék, tudnak-e válaszolni).


A gond az hogy szlovákul egy szót sem tudok. Viszont ha az alkalmazottak értik/beszélik az angol nyelvet az is megfelel :D



2022. júl. 6. 23:17
A kérdező szavazást indított:
Igen, minden alkalmazott beszéli a magyar nyelvet
Igen, a legtöbb alkalmazott beszéli a magyar nyelvet
Igen, egyes alkalmazottak beszélik a magyar nyelvet
Nem, egy alkalmazott sem beszéli a magyar nyelvet
Nem, viszont beszélik az angol nyelvet
15 szavazat
 1/7 A kérdező kommentje:
U.i. ha van tapasztalatotok, nyugodtan írjátok meg válaszként is :)
2022. júl. 6. 23:18
 2/7 anonim ***** válasza:
75%
Biztos vannak hithű szlovákok, akik sértésnek veszik a magyar nyelvet, de a többség biztosan beszél magyarul.
2022. júl. 6. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

#2. Én is arra gondoltam, hogy legalább egyesek beszélik a magyar nyelvet, hiszen a határ mentén van (részletekbe nem mennék bele).


Viszont, láttam már sok oldalon, hogy egyes szlovákiai magyarok sem hajlandók magyarul megszólalni (szomorú, de nincs mit tenni), mert szlováknak vallják magukat.

2022. júl. 6. 23:23
 4/7 anonim ***** válasza:
87%
Kezdj rögtön az angollal, akkor nem idegesíted fel magad!
2022. júl. 7. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
83%
Szia itt lakom és beszélnek szóval ne aggódj! De egyébként itt van önkiszolgálós kassza is ahol magadnak húzod le a dolgokat és akkor nem kell beszélned a kasszásokkal
2022. júl. 7. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
81%

Párom családja kint él

Sokat járunk ki

Komarnoban kaufland lidl meg a merkury melletty lidlben is beszélnek magyarul :)

2022. júl. 7. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Számtalan országban vásároltam már nyelvtudás nélkül. A dolog titka az, hogy a kérdésekre nézel hülyén és csak simán odaadod a kijelzőn látható összeget. Még nem volt olyan, hogy a pénztáros ne vágta volna le a szituációt. Ha sikerül összehoznod egy borzalmas akcentusú beköszönést az ország nyelvén, ami lehetőleg nem napszakhoz illő, akkor széles mosolyt is kapsz a vásárlás mellé.
2022. júl. 7. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!